تاریخ انتشاريکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۰
کد مطلب : ۴۷۰۶۲۴
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران از برگزاری ششمین دوره جشنواره «ترنم فتح» ویژه هنر موسیقی نیروهای نظامی استان خبر داد.
۰
plusresetminus
ششمین دوره جشنواره «ترنم فتح» در مازندران برگزار می‌شود
به گزارش بلاغ؛ سردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران امروز در جلسه هماهنگی ششمین دوره استانی جشنواره «ترنم فتح» با بیان اینکه باید در برگزاری این جشنواره وسواس بیشتری به خرج دهیم، اظهار کرد: باید جشنواره را از محیط نظامی خارج کنیم و به دل مردم ببریم تا تأثیرگذاری بیشتری را شاهد باشیم.

وی با تأکید بر تزریق شادی حلال به متن جامعه، آن را در ایجاد روحیه امید در بین مردم تأثیرگذار دانست و افزود: برای برگزاری این جشنواره در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی، بوستان ولایت ساری برنامه ریزی می‌شود تا با حضور مردم برگزار کنیم.

به گفته مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران حضور فرماندهان نظامی در اختتامیه جشنواره «ترنم فتح» باعث تشویق، ترغیب و تقویت گروه‌های موزیک خواهد شد. 

این مسئول بیان کرد: ظرفیت‌های خیلی خوبی در هنر موسیقی نیروهای نظامی استان مازندان وجود دارد و برگزاری این جشنواره باعث کشف و بروز این استعدادهای نهفته خواهد شد.

ملکی متذکر شد: جشنواره «ترنم فتح» محل کشف استعدادهای نهفته نظامی در هنر موسیقی است.

برگزاری ششمین جشنواره «ترنم فتح» در مازندران
«روح الله ایرانمهر» مدیر هنری و امور سینمایی اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران نیز در جلسه هماهنگی ششمین دوره استانی جشنواره «ترنم فتح» هدف از برگزاری این جشنواره را انتخاب تیم برتر گروه موزیک استان و معرفی به کشور اعلام کرد و گفت: همچنین انتقال شور و هیجان به مردم و القای نگاه ویژه فرماندهان نظامی به موزیک نیروهای مسلح به شمار می‌آید.

وی با تأکید براینکه مردم باید اثرگذاری موسیقی نیروهای مسلح را از نزدیک لمس کنند، افزود: برای اجرای مراسم اختتامیه این جشنواره در بین مردم و در اماکن عمومی برنامه ریزی می‌شود.

مدیر هنری و امور سینمایی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه در دوره‌های قبل رقابت بین چهار گروه موزیک استانی برگزار می‌شد، ادامه داد: ششمین دوره استانی جشنواره با حضور پنج گروه موزیک از نیروهای مسلح استان برگزار خواهد شد.

به گفته ایرانمهر یگان موزیک دانشگاه امام خمینی (ره) نوشهر، فراجای مازندران، سپاه کربلا، گروه پدافند هوایی شهید ظرافتی بابلسر و پادگان المهدی بابل در این جشنواره حضور دارند.

این مسئول زمان برگزاری مرحله استانی جشنواره را در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی اعلام کرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

فقـر و غنــا در اسلام
چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۰
خشم؛ پسندیده یا ناپسند؟
دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۷
پرستاران سر دو راهی خانه‌نشینی و تغییر شغل
سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۳
آنچه خوبان همه دارند تو یک‌جا داری
يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۷
وعده صادق، ضربه پشیمان‌کننده و پیشگیرانه
شنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۴