معاون راهداری مازندران اعلام کرد:

پرهیز از تردد در محورهای کوهستانی مازندران

تاریخ انتشارجمعه ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰
کد مطلب : ۴۶۹۴۲۳
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: از سفر‌های غیر ضروری در سطح محور‌های کوهستانی مازندران پرهیز شود.
۰
plusresetminus
پرهیز از تردد در محورهای کوهستانی مازندران
به گزارش بلاغ، محسن محمدنژاد معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: با توجه به هشدار هواشناسی و کاهش دما و بارش برف در ظرف ۴۸ ساعت آینده در سطح محور‌های کوهستانی استان هموطنان از سفر و گردش به مناطق ییلاقی و کوهستانی به جد پرهیز کنند.

محمدنژاد افزود: در طول ۱۰هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی مازندران ۲۳ راهدارخانه فعالیت دارند که ۳۰۰ نفر از راهداران سخت کوش در قالب ۳۶ اکیپ راهداری زمستانی و با ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات راهداری در ۳۷۰۰ کیلومتر از راه‌های برفگیر و کوهستانی استان به انجام فعالیت‌های راهداری زمستانی مشغولند.

وی ضمن اشاره به این مطلب که در حال حاضر تمامی محور‌های اصلی و شریانی استان باز و تردد در آن‌ها برقرار است، گفت: با توجه به کاهش دما در سطح محور‌های کوهستانی به کلیه رانندگانی که قصد تردد از محور‌های کوهستانی را دارند توصیه می‌شود ضمن رعایت قوانین و مقرارت، تجهیزات و امکانات ایمنی از جمله زنجیر چرخ را همراه داشته باشند.

این مسئول افزود: با توجه به اینکه در زمان بحران و شرایط بد جوی اولویت کاری راهداران محور‌های شریانی و اصلی بوده، از این رو از هموطنان عزیز خواهشمندیم با توجه به هشدار‌ها و اطلاعیه‌های مکرر رسانه‌های حقیقی و مجازی از سفر و گردش به مناطق ییلاقی و کوهستانی به جد پرهیز نمایند.

معاون راهداری مازندران ضمن اعلام این خبر که موجودی انبار شن و نمک نیز کنترل شده است، افزود: در سایه حضور فعال و پر رنگ و چشمگیر راهداران در محور‌های برفگیر استان به همراه اقدامات ایمنی اداره کل و فرهنگ سازی و رعایت قوانین و مقررات از سوی رانندگان عزیز شاهد کاهش تصادفات و فوتی‌های ناشی از آن در سطح راه‌های استان باشیم.

مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای استان نیز شماره تلفن ۱۴۱ (گویا) و همچنین سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۰۱۴۱ آماده پاسخ گویی به مسافرین و مردم عزیز برای اطلاع از آخرین وضعیت راه‌های این استان می‌باشد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما