مدیرعامل شرکت گاز مازندران اعلام کرد:

محاسبه بدون تخفیف تعرفه گاز از ابتدای امسال

تاریخ انتشاردوشنبه ۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۱
کد مطلب : ۴۶۹۳۲۶
مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت: تعرفه‌های گاز از ابتدای سال ۱۴۰۲ بدون تخفیف محاسبه می‌شوند.
۰
plusresetminus
محاسبه بدون تخفیف تعرفه گاز از ابتدای امسال
به گزارش بلاغ، قاسم مایلی رستمی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: این مصوبه به‌دلیل کاهش شدید دمای هوای کشور در فصل سرد امسال و با هدف کاهش هزینه‌های مربوط به مصارف گاز طبیعی خانوار‌ها که به‌دلیل نبود آمادگی لازم آن‌ها برای کنترل مصارف گاز متناسب با الگوی بهینه مصرف بوده، به تصویب هیئت وزیران رسیده است.

به گفته وی، این کاهش گازب‌ها برای اقلیم‌های ۱ تا ۵ به‌ترتیب تا سقف ۱۳۰۰، ۱۲۵۰، ۱۲۰۰، ۱۰۰۰ و ۸۰۰ مترمکعب در ماه به ازای هر واحد خانگی قابل اعمال است، اما ملاک محاسبه گاز بهای مشترکان از ابتدای سال ۱۴۰۲، تعرفه‌های مندرج در مصوبه مورخ ۱۶ آذرماه ۱۴۰۱ خواهد بود.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران ادامه داد: از این رو ضروری است مشترکان خانگی گاز نسبت به مدیریت مصرف گاز طبیعی، دقت و توجه لازم را مبذول دارند، زیرا این مهم تنها با رعایت الگوی مصرف و دقت هرچه بیشتر در استفاده از این نعمت الهی امکان‌پذیر است.

مایلی رستمی از مردم خواست برای پرداخت هزینه پائین باید مصرف بهینه داشته باشند و همچنین با اصلاح سیستم مصرف گاز را به حد استاندارد تغیر دهند تا شامل مشترکین پر مصرف یا بد مصرف نشده و متحمل هزینه سنگین گاز بها نشوند.

وی خاطر نشان کرد: از ۱۲ پله مصرف کنندگان سه پله اول که ۵۵ درصد مشترکین را شامل می‌شود نه تنها افزایش گاز بها نداریم بلکه کاهش هزینه نیز داریم. ۳۵ در صد مشترکین با افزایش ۳۵ درصدی در پله ۴ و ۵ و ۶ قرار دارند که مصرف عادی دارند. اما پله‌های ۷ و ۸ و ۹ و ۱۰ با افزایش ۵۰ درصدی گاز بها مواجهند. اما پله‌های ۱۰ و ۱۱ و ۱۲ که ۵ درصد مشترکین هستند که متاسفانه سیستم گرمایشی آن‌ها غیر استاندارد است که با مواجه شدن هزینه بالای گاز در صدد اصلاح الگوی مصرف با بکارگیری و ترمیم سیستم‌های گاز سوز بر می‌آیند.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران تاکیدکرد: هیچ فرقی بین گاز بهای روستائی و شهری ندارد، اما چون سازه‌های روستائی قدیمی هستند و هدر رفت انرژی دارند بنابراین جزو مشترکین پر مصرف می‌شوند و گاز بهای بالا پرداخت می‌کنند که روستائیان عزیز باید با بهسازی خانه‌های خود الگوی مصرف را رعایت کنند تا مشمول افزایش بها نشوند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما