تاریخ انتشاريکشنبه ۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۴
کد مطلب : ۴۶۹۳۱۱
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: اگر هر مدیری در حوزه مدیریت خودش موانع را کاملا شناسایی می‌کرد خوب بود و به مهار تولید و رشد تورم می‌انجامید، نظام‌مسائل و نظام‌موانع را باید احصا کنند.
۰
plusresetminus
نظام‌مسائل و نظام‌موانع در مازندران باید احصا شود/ضرورت استفاده بهینه از منابع آبی
به گزارش بلاغ، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی امروز در دیدار با جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی آب و فاضلاب، کتابخانه‌ها، برنامه و بودجه، جهاد کشاورزی، بازرسی و توزیع برق ضمن تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: آرزوی یک مدیریت جهادی در همه حوزه‌ها توسط مدیران را در سال جاری داریم.

وی با بیان اینکه همه چیز به آب بستگی دارد، افزود: آب هم محدود به نزولات آسمانی است، آب وقتی مشکل داشته باشد همه چیز مشکل است، اما خیلی از مشکلات به‌دنبال خود فرصت‌های زیادی دارد.

محمدی لائینی خاطرنشان کرد: شاید دورنمای امسال با کمبود بارش‌ها سخت است، از همین مقدار آب موجود باید بهترین نحو استفاده کنیم، در اصلاح رفتار روی مسئله اسراف باید تکیه کنیم، ۳۰ درصد اسراف توسط ما و ۳۰ درصد توسط شبکه‌های انتقال به هدر می‌رود، باید به‌دنبال استفاده بهینه از آنچه که داریم برویم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر استفاده از نزولات معنوی در کنار نزولات مادی، عنوان کرد: نزولات معنوی کم نیست و همچون دریایی بیکران است.

این مسئول گفت: اگر در سنوات گذشته زیرساخت‌ها را آماده می‌کردند مرکبات ما به کشورهای دیگر صادر می‌شد اما محصولات ما اینجا به‌دلیل کم ارزشی در حال پوسیدن است آنطرف بازار هم وجود دارد، پس گذشتگان کوتاهی کردند، حال شما هم کوتاهی نکنید که آیندگان بگویند شما کوتاهی کردید.

وی تاکید کرد: اگر هر مدیری در حوزه مدیریت خودش موانع را کاملا شناسایی می‌کرد خوب بود و به مهار تولید و رشد تورم می‌انجامید، نظام‌مسائل و نظام‌موانع را باید احصا کنند.

محمدی لائینی تاکید کرد: خیلی وقت‌ها تنگنایی، از وفور و فراوانی بهتر است، چون وفور آدم را بی ضابطه بار می‌آورد، اما سختی و کمبود انسان را مکمل انسان است، امسال هم سال سختی نیست قطعا سال خوبی است به شرط اینکه مسئله را جدی بگیریم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه در استان بعد از سالها رشد منفی اقتصادی به رشد مثبت سه درصدی رسیدیم، گفت: در مازندران این ظرفیت وجود دارد شرطش این است که بهتر فکر کرده و مدیریت کنیم و دستگاه‌های خودمان را به‌روز و موفق نگه داریم، ما مردم خوبی داریم که پشتوانه ما هستند، رضایت خداوند هم به رضایت مردم گره خورده است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما