تاریخ انتشارپنجشنبه ۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۶
کد مطلب : ۴۶۹۲۵۹
استاندار مازندران گفت: جدا از گزارش‌های نقطه‌ای هواشناسی برای برنامه های درازمدت استان گزارش تحلیلی ارائه و میز دائم آب و هواشناسی تشکیل شود.
۰
plusresetminus
میز دائم آب و هواشناسی باید هفتگی تشکیل شود/نقش تحلیل‌های هواشناسی در مدیریت راهبردی
به گزارش بلاغ، سیدمحمود حسینی پور پس از بازدید از بخش های مختلف اداره کل هواشناسی استان در جمع کارکنان این اداره کل، اظهار کرد: ارایه تحلیل های چندین ساله هواشناسی مازندران به طور مثال در حوزه بارندگی ها و میزان کاهش باران و آب در مناطق مختلف استان می تواند به مسئولان این کمک را بکند تا در برنامه ریزی های آینده این موضوعات را مورد نظر قرار دهند.

نماینده عالی دولت در مازندران، تصریح کرد:‌ امروزه پایش های هواشناسی نقش مهمی در برنامه ریزی های هر جامعه دارد و فراتر از بحث های هواشناسی است.

وی ادامه داد: زمانی اهمیت این سازمان کمتر در جامعه شناخته شده بود اما هر چقدر پیش می رویم اهمیت و جایگاه این سازمان بیشتر نمود پیدا می کند که بخشی از این ناشناخته بودن ناشی از عدم شناخت جامعه در خصوص عملکرد این سازمان است.

حسینی پور، گفت:‌ کشور ایران در کنوانسیون جهانی هواشناسی در جایگاه خوبی قرار دارد، هرچند از نظر سخت افزاری با کمبود مواجه ایم اما در زمینه نرم افزاری با بکارگیری نیروهای مستعد و توانمند این خلاء را پوشش داده است.

وی اظهار داشت: وضعیت مازندران با توجه به اینکه نخستین اولویت مازندران کشاورزی است باید رابطه گرایش های اقتصادی استان با هواشناسی را تحلیل کنیم.

به گفته استاندار مازندران در اولویت های بعدی مازندران همچون گردشگری یکی از ملزومات مسافران اطلاعات مربوط به اداره کل هواشناسی است ‌در انتخاب مقصد و مسیرهای سفر تاثیر دارد.

وی گفت:‌ مازندران نقش اساسی در پایش های سازمان هواشناسی دارد که این موضوع از نظر کارکردی بسیار حائز اهمیت است و باید این جایگاه را با ارتقاء سخت افزاری و نرم افزاری امکانات حفظ کنیم.

حسینی پور، تقویت رابطه میان دانشگاه‌ها و هواشناسی را از نکات موثر برای ارتقای این سازمان تخصصی حائزاهمیت دانست و گفت: همچنین آگاه سازی جامعه نسبت به فعالیت های هواشناسی می تواند از گمنامی فعالیت آن بکاهد.

وی با اشاره به اینکه مدیریت راهبردی یکی از ضروریات در اداره امور جامعه است، اظهار داشت:‌ مدیریت راهبردی یعنی اینکه برای یکصد سال آینده در خصوص تامین آب برنامه ریزی شود تا مشکلی بوجود نیاید.

حسینی پور گفت: این اداره کل یک سازمان عملیاتی است جدا از گزارش های نقطه ای می بایست برای برنامه های درامدت استان گزارش تحلیلی ارائه نماید، میز دائم آب و هواشناسی می بایست بصورت هفتگی تشکیل شود.

استاندار مازندران یکی از مشکلاتی که در حوزه مدیریت ها وجود دارد را عدم بهره گیری از ابزارها به طور لازم دانست و عنوان کرد: اداره کل هواشناسی یکی از آن ابزارهای لازم است که نشان می دهد هنوز آنگونه که باید و شاید از ظرفیت آن استفاده نشده است.

وی با تاکید بر اینکه هواشناسی مازندران می بایست در زمینه ارسال و انتشار اخبار در فضای مجازی فعال تر عمل کند و برای بروز هر اتفاقی آمادگی لازم را داشته باشد، گفت:‌ امروزه صدا و سیما تنها محل رجوع افراد برای دریافت اخبار نیست و فضای مجازی هم این محل ارجاع را پیدا کرده است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

حقوق  همسایه از نگاه پیامبـر اعظـم(ص)
يکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۴۲
آثار و برکات فرزندآوری‌
شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۳