تاریخ انتشارسه شنبه ۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۱
کد مطلب : ۴۶۹۲۳۱
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با اعلام اینکه اهالی روستاهای بخش دودانگه می توانند اقدام به دریافت مجوز بوم‌گردی برای خانه های قدیمی خود کنند، گفت: صدور مجوز می تواند یک اتفاق خوب برای این منطقه و در اقتصاد آنها رقم زند.
۰
plusresetminus
روستاییان برای صدور مجوز بوم‌گردی خانه‌های روستایی اقدام کنند
به گزارش بلاغ، صادق برزگر در برنامه سفر شهرستانی اول فروردین ۱۴۰۲ استاندار مازندران به بخش دودانگه ساری در خصوص شعار سال مقام معظم رهبری مهار تورم و رشد تولید، اظهارداشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و نامگذاری شعارسال باید برای تحقق آن از تمام ظرفیت ها استفاده کنیم تا بتوانیم مشکلات اقتصادی را در جامعه مرتفع کنیم.

وی با اعلام اینکه از ۴ روستای پرکوه، تلاوک، دامادکلا، کتریم و برج تاریخی رسکت بازدید صورت گرفت، مشکل عمده این ۴ روستا را عدم اجرای کامل طرح هادی و‌ گلایه مندی آنها عنوان کرد.

وی همچنین از دیگر مشکلات این روستاها را فرسوده بودن تمام لوله های آب شرب، شیرآلات، عدم لایروبی منبع های آب عنوان کرد.

برزگر با بیان اینکه مشکل مردم روستای کتریم آنتی دهی ضعیف تلفن همراه و در حوزه کشاورزی نبود جاده بین مزارع بود، افزود: در حوزه کشاورزی از سازمان جهاد کشاورزی مازندران انتظار کمک و رفع این مشکل را دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران همچنین مردم‌خواستار جابجایی ترانس برق در روستای تلاوک و رفع مشکل بافت روستا‌ شد.

وی با اشاره به بازدید از برج تاریخی رسکت، خاطرنشان کرد: در برنامه اعتبارات سال جاری مرمت این بنا اعتبار در نظر گرفته شد.

برزگر در خصوص حوزه گردشگری بخش دودانگه ساری، گفت: بخش دودانگه ظرفیت خوبی بخش دودانگه در گردشگری روستایی و خلاق دارد که با ساختار بومی این روستا همچنان توانست هویت روستایی خود را حفظ کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران ادامه داد: با توجه به پتانسیل های خوب در راستای ایجاد زیرساخت‌های اقامتی در این روستاها با تاکید بر بوم‌گردی وجود دارد.
وی با اشاره به نشست با شوراهای محل و دهیاران بخش دودانگه ساری، گفت: اهالی این روستاها می توانند اقدام به مجوز بوم‌گردی برای خانه های قدیمی خود کنند که این امر  می تواند یک اتفاق خوب برای این منطقه و اقتصاد آنها رقم زند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران خاطرنشان کرد: این اداره کل آمادگی مشاوره ، حضور در جلسات در فرمانداری ها و برگزاری کلاس های آموزشی برای افراد علاقمند را دارد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مشی سیاسی سردار سلیمانی
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۰