تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۲
کد مطلب : ۴۶۹۲۲۱
معاون مرکز مدیریت راه‌ها از تردد روان در مسیر رفت و برگشت محورهای چالوس و فیروزکوه، همچنین آزادراه تهران-شمال خبر داد و گفت: در حال حاضر در همه محورهای تهران-شمال‌ بارش برف و باران ‌داریم.
۰
plusresetminus
تردد روان در کندوان و ترافیک سنگین در هراز‌/ برف و باران در محور تهران-شمال
به گزارش بلاغ، مهدی مخبر‌ در گفت‌وگو با خبرنگار ما، درباره آخرین وضعیت جاده‌های کشور اظهار داشت: بر اساس اطلاعات بیش از 2510 دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و 800 دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

معاون مرکز مدیریت راه‌ها بیان کرد: کل تردد ثبت‌شده جاده‌ای در شبانه‌روز گذشته‌ براساس آخرین اطلاعات‌ حاصل از رصد تعداد‌ ‌‌2598 دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری نسبت به روز قبل 15.6 درصد کاهش نشان می‌دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 5.0 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 17 تا 18 و کمترین تردد بین ساعات 4 تا 5 صبح ثبت شد.‌

وی تصریح کرد:‌ در شبانه‌روز گذشته آزادراه ‌کرج-قزوین‌ با 152 هزار‌ تردد، آزادراه‌‌‌ تهران-کرج‌ با 136 هزار‌ تردد و آزادراه‌ قرچک-ری با 102 هزار‌ تردد، پرترددترین جاده‌های کشور بود.

مخبر درباره وضعیت ترافیکی جاده‌های تهران-شمال اظهار داشت: در حال حاضر محورهای کندوان و آزادراه تهران-شمال پس از مسدودی شب گذشته‌ باز شده است.

معاون مرکز مدیریت راه‌ها گفت: دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر ترافیک سنگین در محور هراز مسیر ‌جنوب به شمال حدفاصل پیست آبعلی تا آب اسک و ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-رشت محدوده رودبار نشان می‌دهد.

وی از‌ تردد روان در محورهای چالوس و فیروزکوه و آزادراه تهران – شمال مسیر رفت و برگشت خبر داد.

مخبر بیان کرد: با توجه به بروز ترافیک سنگین در اغلب جاده‌های تهران-شمال، به مسافران پیشنهاد می‌شود حتما توزیع زمان سفر در ایام نوروز را در دستور کار قرار دهند.

معاون مرکز مدیریت راه‌ها درباره وضعیت جوی جاده‌ها‌ گفت: ‌‌در حال حاضر بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های البرز، مازندران،  زنجان، سمنان، کردستان و چهارمحال و بختیاری و بارش باران در برخی از محورهای استان های تهران، قزوین، خراسان رضوی و گیلان‌ داریم.

وی افزود: در حال حاضر در همه محورهای تهران-شمال‌ بارش برف و باران ‌داریم.

مخبر با اشاره به انسداد تعداد‌ی از جاده‌‌های کشور به دلیل کاهش ایمنی و شرایط جوی، اضافه کرد: در حال حاضر محور رامیان-اولنگ-شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان، جاده فرعی شمشک-دیزین و محور شهداد-نهبندان‌ هم به دلیل نبود ایمنی کافی‌ مسدود ‌است.

معاون مرکز مدیریت راه‌ها افزود:‌ ‌محور لاسم - ارجمند در استان مازندران، ‌محور وازک- بلده در استان مازندران، محور قدیم خرم‌آباد-پل‌دختر، به دلیل نبود ایمنی کافی و مداخلات جوی مسدود است.

وی بیان کرد: محور جدید پاوه-سروآباد، محور جدید هشتگرد-طالقان، جاده سی‌سخت-پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد، محور گنجنامه-تویسرکان و جاده پونل-خلخال، به دلیل نبود ایمنی کافی و مداخلات جوی تا اطلاع بعدی مسدود است.‌

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مشی سیاسی سردار سلیمانی
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۰