معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران خبر داد:

استقرار ۵۰ نوروزگاه در مبادی ورودی شهرهای مازندران

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۱
کد مطلب : ۴۶۹۱۷۶
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران نوروز را فرصت مغتنمی برای معرفی فرهنگ غنی دیار علویان دانست و گفت: ۵۰ نوروزگاه در مبادی ورودی شهرها مستقر شدند.
۰
plusresetminus
استقرار ۵۰ نوروزگاه در مبادی ورودی شهرهای مازندران
به گزارش بلاغ، روح الله سلگی در آئین افتتاح همزمان نوروزگاه های استان با اشاره به سابقه مردم مازندران در گرامیداشت نوروز، افزود:همه هنرمندان، دلسوزان و علاقمندان به دیار کهن مازندران را دعوت می کنیم که کمک کنند نوروز را به فرصتی برای بازخوانی آداب و رسوم اصیل دیار کهن تبرستان تبدیل کنیم.

وی با یادآوری برخی از زوایای فرهنگی مازندران، اظهار کرد: موسیقی اصیل کتولی و امیری و گویش زیبا و دلنشین این دیار در حال فراموشی است، بایدصنایع دستی لاک تراشی، جاجیم بافی، چنته و... را از بوته فراموشی در بیاوریم.

این مسئول با تاکید بر لزوم معرفی آثار فرهنگی و هنری دیار علویان، افزود: نوروز بعنوان تبلور شادی و تحول طبیعت و روح آدمی، فرصتی برای ایجاد نشاط و امید در سرزمین علویان است.

وی از استقرار بیش از پنجاه نوروزگاه در ورودی شهرهای مازندران خبر داد و افزود: با برپایی نمایشگاه های صنایع دستی در مبادی ورودی شهرهای مازندران در صدد هستیم تا آنها را به کانون انتشار فرهنگ مازندران تبدیل و از جلوه های فرهنگی دیار علویان صیانت کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به تلاش مذبوحانه معاندان در ایجاد گسست نسلی، خاطر نشان کرد: بدخواهان به دنبال انقطاع نسل جوان از ریشه های غنی تاریخی و دینی در مازندران هستند‌.

‏سلگی یادآور شد: باید با بهره گیری از ابزار هنر و تصویر گری شاخصه های بالندگی مردم مازندران تاریخ این دیار را برجسته سازیم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بارش شایعات در مازندران
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۳۰
مثبت‌اندیشی و فواید آن
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۹