تاریخ انتشاريکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۰
کد مطلب : ۴۶۹۱۵۴
استاندار مازندران گفت: سیاست اصلی دولت تقویت ارتباط با کشورها همسایه حوزه دریای خزر و همچنین شانگهای چین است.
۰
plusresetminus
تقویت ارتباط با کشورهای حوزه دریای خزر و شانگهای چین/برنج و مرکبات نباید روی زمین بماند
به گزارش بلاغ، سیدمحمود حسینی پور در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مازندران، اظهار کرد: هم‌سو با سیاست های دولت مردمی سیزدهم، به‌دنبال تقویت بخش خصوصی هستیم تا در بخش های مختلف استان سرمایه گذاری های بیشتری صورت گیرد.

وی اظهار داشت: در نظر داریم با محوری کردن بخش خصوصی، شاهد ایفای نقش بیشتر آنان در بسیاری از سرفصل های حوزه اقتصادی مازندران باشیم.

استاندار مازندران با عنوان اینکه دولت به‌دنبال کاهش تصدی گری است، خاطرنشان کرد: در یکسال گذشته در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان، تصمیمات مطلوبی اتخاذ و مقرر شد برای سال آینده نیز از مصوبات جلسات نسبت به تهیه گزارش تحلیلی برای سال آینده اقدام شود.

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان این‌که ‌اتاق بازرگانی باید هم‌سو و هم‌پای دولت باشد، ادامه داد: سیاست اصلی دولت تقویت ارتباط با کشورها همسایه حوزه دریای خزر و همچنین شانگهای است و اتاق بازرگانی استان با بسیج تمام امکانات و ظرفیت های موجود، در راستای توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی اهتمام بیشتری داشته باشد.

حسینی پور، وجود سه بندر و سه فرودگاه را از مزیت های بزرگ اقتصادی مازندران دانست و گفت: با استفاده از این ظرفیت ها باید استان را به کانون مبادلات تجاری تبدیل کنیم.

وی توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی را از ماموریت های اصلی اتاق بازرگانی مازندران عنوان کرد و افزود: برنج و مرکبات استان نباید روی زمین بماند و باید با تقویت بخش خصوصی، زمینه صادرات بیشتر محصولات تولیدی فراهم شود.

استاندار مازندران در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به کمبود زمین، بلندمرتبه سازی ساختمان در این استان را از رویکردهای اصلی عنوان کرد و گفت: متناسب با بافت و تراکم جمعیتی، مجوز بلند مرتبه سازی ساختمان در شهرهای مازندران صادر خواهد شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
نادره بانوان عالم
شنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰
نگاه برخی قدرت‌ها به مدیریت رهبری
جمعه ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰