تاریخ انتشارشنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۱
کد مطلب : ۴۶۹۱۲۵
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارائه بسته‌ ویژه رایگان نوروزی خبر داد.
۰
plusresetminus
تماس تصویری رایگان با پیام‌رسان‌های داخلی در ایام نوروز
به گزارش بلاغ، همانند سال گذشته، وزارت ارتباطات برای تسهیل آیین صله ارحام و دیدوبازدیدهای نوروزی، بسته ویژه رایگان نوروزی برای دید و بازدیدهای مجازی در نظر گرفته است.
به همین منظور به گفته وزیر ارتباطات، به مناسبت سال نو به عنوان عیدی به مردم، ترافیک پیام‌رسان‌های داخلی و برخی از سکوهای ارتباط تصویری داخلی در ایام نوروز به مدت دو هفته رایگان است و هزینه آن توسط وزارت ارتباطات به اپراتور‌ها پرداخت می‌شود.

اتصال پیام‌رسان‌ها با یک کلیک
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره آخرین وضعیت اتصال پیام‌رسان‌های داخلی به یکدیگر و ایجاد قابلیت اینترکانکشن اظهار کرد: یکی از نگرانی‌های کاربران تعدد پیام‌رسان‌های داخلی بود؛ هرچند که این تنوع یک فرصت به شمار می‌رود و به بحث رقابت کمک می‌کند تا پیام‌رسان‌ها خدمت بیشتری ارائه دهند.

عیسی زارع‌پور در گفت‌وگو با ایسنا افزود: ما این تهدید را به فرصت تبدیل کردیم البته این موضوع بر یک تجربه جهانی مبتنی است و در قانون جدید اتحادیه اروپا که برای فعالیت پلت‌فرم‌های خارجی تصویب کرده اعلام شده است که از ابتدای ژانویه سال ۲۰۲۴ (دی‌ماه 1402) یعنی حدود ۹ ماه دیگر در اروپا اجباری می‌شود. در آنجا هم اجبار شده است که تمام پلتفرم‌های خارجی باید به پلتفرم‌های بومی اروپا اینترکانکشن بدهند. یعنی اگر یک پلتفرمی در اروپا راه‌اندازی شود و حتی ۱۰۰ هزار کاربر داشته باشد، باید به طور مثال تلگرام و واتس آپ به آن این قابلیت را بدهند، وگرنه اجازه فعالیت نخواهند داشت.

وی تأکید کرد: این جهت‌گیری است که دنیا دارد و برای جلوگیری از انحصار، ایجاد رقابت و فراهم کردن سرویس و حمایت از پلت‌فرم‌های خودشان به این سمت حرکت می‌کند. ما هم استانداردهای لازم را تدوین و به پیام‌رسان‌های داخلی ابلاغ کردیم و نزدیک به دو ماه است که در حال پیاده‌‌سازی هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد: آزمایش‌های اولیه انجام شده و اکنون بین «ایتا» و «بله» این ارتباطات برقرار شده اما در نسخه جدیدی که منتشر می‌کنند وجود خواهد داشت. قولی که به ما داده‌اند ان‌شاءالله حداکثر تا شنبه یا یکشنبه این قابلیت که در گام اول ارسال پیام، گام بعد ارسال فایل و در گام‌های بعد هم گروه و کانال است، اجرایی خواهد شد و امیدواریم تا پیش از پایان سال این دوگام را ارائه دهیم.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

او هنـرش آدم‌شناسی در میدان بود
دوشنبه ۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۰
چرا هندسه سیاسی عالم در حال تغییر است؟
يکشنبه ۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰