مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش عنوان کرد:

لایحه نظام جامع باشگاه‌داری و «سرباز قهرمان» در راه مجلس

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۰
کد مطلب : ۴۶۹۰۵۷
مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان با اشاره به فعالیت ۳۰ هزار باشگاه ورزشی در کشور، گفت: لایحه نظام جامع باشگاه داری و سرباز قهرمان منتظر ورود به صحن علنی مجلس هستند.
۰
plusresetminus
لایحه نظام جامع باشگاه‌داری و «سرباز قهرمان» در راه مجلس
به گزارش بلاغ؛ محمدهادی لقمان پور در  آئین تجلیل از ورزشکاران، قهرمانان و مربیان هیأت بوکس مازندران که به میزبانی آمل برگزار شد، گفت: جوانان مازندرانی همیشه در میادین بین‌المللی و المپیک با کسب مدال های رنگارنگ باعث اهتزاز پرچم و نواختن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران در دنیا می شوند.

وی با بیان اینکه هم اکنون دو لایحه مهم وزارت ورزش و جوانان در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار دارد که چندین سال در حال بررسی و تحقیق بوده است، عنوان کرد: نظام جامع باشگاه داری و بحث سرباز قهرمان از دو لایحه مهم در دست اقدام مجلس هستند، حدود 30 هزار باشگاه ورزشی در کشور وجود دارند که که مسائل کلیات و جزییات لایحه نظام جامع باشگاه داری در کمیسیون مربوطه به تصویب رسید و در نوبت ورود به صحن علنی مجلس قرار دارد.

لقمان پور ادامه داد: از نمایندگان مجلس درخواست داریم تا با تلاش آنها هرچه زودتر این لایحه در صحن علنی مجلس به تصویب نهایی برسد و به تأیید شورای نگهبان دربیاید،  بحث سرباز قهرمان نیز از دیگر لایحه مهم است که امیدواریم با رأی نمایندگان مجلس به سرانجام مطلوب برسد.

وی با اشاره به آخرین اقدامات وزارت ورزش و جوانان در توجه به امور جوانان کشور، ادامه داد: برای توجه به جوانان و امر ازدواج مجلس مبلغ 180 میلیون تومان وام به آنها را تصویب کرد.

مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه آمل از شهرهای تولیدی و صنعتی مازندران است و در استان حرف نخست را برای گفتن دارد، خاطرنشان کرد: باید صنعت در کنار ورزش باشد و با تیمداری صنعتگران مسؤولان هم در کنار حامیان ورزش هستند.

لقمان پور با بیان اینکه در روزهای پایانی سال گذشته بحث اختصاص 27 صدم درصد بودجه به وزارت ورزش و جوانان در مجلس تصویب شد، بیان کرد: امیدواریم امسال نیز 27 صدم درصد بودجه را از مجلس برای وزارت ورزش و جوانان در سال آینده اختصاص دهیم که حدود 2 هزار 600 تا 3 هزار میلیارد تومان اعتبار به وزارت ورزش و جوانان اضافه می شود.
 
*سال شلوغ ورزش بوکس در 1402

 سید روح الله حسینی، سرپرست فدراسیون بوکس ایران نیز اظهار کرد: مازندران از استان های شاخص در ورزش کشور است و مدال های ارزشمند جهانی، المپیک و آسیایی از ورزشکاران و نام آوران این استان در دنیا به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه ورزشکاران مازندران به لحاظ جغرافیایی و آب و هوایی دارای ظرفیت بالایی هستند، افزود: از افتخارات ورزش بوکس مازندران احمد ناطق نوری رئیس سابق فدراسیون بوکس کشور بوده است.

سرپرست فدراسیون بوکس ایران هم اکنون ورزش بوکس در کشور شرایط خوبی دارد، تصریح کرد: ورزشکاران این دیار غیور و کارکشته هستند پس لازم است از سوی مسؤولان استانی طرفیت آنها شناسایی و حمایت شده و رشد داده شود.

وی با اشاره به حضور پیشکسوتان توانمند بوکس مازندران که می توانند این رشته ورزشی را با تربیت شاگردان مدال آور متحول کنند، باید همیشه قدرشناس تلاش بزرگان و پیشکسوتان ورزشی باشیم.

سرپرست فدراسیون بوکس ایران با اعلام اینکه سال آینده برای ورزش بوکس سال شلوغ در رده های مختلف است، گفت: مهمترین برنامه برای تیم ملی بزرگسالان است که مسابقات قهرمانی و گزینشی المیپک پاریس را پیش رو داریم همچنین به رده های پایه برای مسابقات بین المللی توجه ویژه داریم.
 
رضا حاجی پور، نماینده مردم آمل در مجلس با اشاره به اینکه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی همیشه حامی و یاور ورزشکاران و فدراسیون ورزشی در راستای توسعه ورزش در زمینه قهرمانی و همگانی هستند، گفت: مازندران از استان های شاخص و آمل از شهرهای سرآمد در امر ورزش است،  در سال گذشته تعداد 40 مدال و در سال جاری 38 مدال مختلف جهانی، آسیایی و بین المللی توسط ورزشکاران این شهرستان در میادین گوناگون کسب شده و به ثبت رسید.

وی با بیان اینکه آمل در رشته های مختلف تیمی و انفرادی در لیگ های برتر کشور تیمداری می کند و توانسته با جایگاه خوبی دست یابد، تصریح کرد: در این بین می توان به رشته های والیبال، بسکتبال، فوتسال، رشته های رزمی، فوتسال بانوان، بسکتبال با ویلچر و دیگر رشته ها اشاره کرد.

حاجی پور ادامه داد: در روزهای اخیر تیم والیبال لبنیات هراز با میدان داری جوانان جویای نام در لیگ برتر والیبال کشور به عنوان نائب قهرمانی دست یافت و تیم فوتسال بانوان صنایع آشامیدنی نوا با قهرمانی در لیگ برتر فوتسال بانوان به سوپر لیگ کشور صعود کرد.

وی با اعلام لزوم میدان داری بخش های خصوصی در زمینه تیمداری در لیگ برتر رشته های ورزشی، یادآور شد: در این شهرستان بخش خصوصی ورود بسیار خوبی در زمینه تیمداری و حمایت از ورزشکاران داشته است همچنین نمایندگان مجلس و دولت در کنار حامیان ورزش و بخش خصوصی هستند تا شاهد روزافزون ورزش در ایران اسلامی باشیم.

حاجی پور با اشاره به نقش بارز و برجسته پیشکسوتان ورزشی در زمینه انتقال تجارب و تربیت شاگردان توانمند، گفت: از مهمترین اقدامات در اماکن ورزشی آمل، ساخت، تجهیز و بهره برداری از استادیوم شهید چمران پس از 20 سال بلاتکلیفی و رها شدن بود.

وی افزود: این مهم از آرزوهای دیرینه ورزشکاران بوده که به بهره برداری رسید هرچند برهی کاستی هایی در مجموعه احساس می شود که باید به سرعت برطرف شود.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها سالن صخره نوری مازندران بعد از سالن صخره نوردی مجموعه ورزشی آزادی در آمل مستقر است که به صورت نیمه کاره بوده و در سفر اخیر ورزیر ورزش و جوانان اعتبارات لازم برای تکمیل این سالن ورزشی و دیگر پروژه های نیمه تمام ورزشی اختصاص می یابد.
 
امیدواری درخشش ورزشکاران مازندرانی در مسابقات آسیایی هانگژو

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران نیز در این مراسم اظهار کرد: بوکس رشته ورزشی رزمی پرطرفدار است است ظرفیت ها و استعدادهای فراوانی در این استان دارد.

عادل عالیشان افزود: این رشته ورزشی باقدمت و ظرفیت بالایی است که باید همانند ورزش های دیگر به آن توجه شده تا جوانان و نوجوانان بوکسور در میادین مختلف خوش بدرخشند.

وی با بیان اینکه مدال های آینده المپیک و جهانی برای ایران اسلامی در دستان نوجوانان و جوانان است، تصریح کرد: با کم شدن حواشی در ورزش بوکس، امروزه همدلی، وفاق و صمیمیت خاص بین ورزشکاران برقرار است و امیدواریم در آینده با گرفتن میزبانی ها و برگزاری مسابقات مختلف در همه شهرها بتوانیم گام های خوبی برای اعتلا، رشد و اتحاد این رشته ورزشی برداریم.

عالیشان با اشاره به فعالیت هیأت بوکس در همه شهرهای مازندران، خاطرنشان کرد: استان های شمالی کشور در رشته ورزشی بوکس سرآمد هستند و باید با سرمایه گذاری بیشتر بتوانیم قهرمانان مختلف برای اوزان گوناگون را افزایش دهیم، تعداد مسابقات و میزبانی ها را رشد داده و ورزشکاران سرآمد در وزن های مختلف را شناسایی کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی مازندران، جسارت، جنگندگی، فیزیک مبارزه و علاقمندی ورزشکاران مازندران باعث پیشرفت روزافزون بوکس می شود.

عالشان یادآور شد: امید داریم ورزشکاران مازندران در مسابقات آسیایی 2022 هانگژو چین همانند گذشته خوش بدرخشند و پرچم ایران اسلامی را در قاره کهن به اهتزاز درآورند.

رئیس هیأت بوکس مازندران نیز در این مراسم بیان کرد: ورزش بوکس مازندران در سال جاری کارنامه خوبی از خود بر جای گذاشت و در نخستین دوره مسابقات قهرمنی رده بزرگسالان کشور بین 33 تیم به جایگاه چهارم دست یافت.

سید امیر مدرسی افزود: در مسابقات قهرمانی بوکس رده جوانان کشور علی رغم نمایش توانمندی بوکسورهای مازندران به دلیل کم لطفی ها نائب قهرمان مسابقات شدیم.

وی با اشاره به مدال آوری 7 نوجوان مازندرانی با شرکت در المپیاد استعدادهای برتر بوکس در رده نوجوانان، تصریح کرد: در این رردهبا 10 شرکت کننده توانستیم سه مدال طلا و چهار مدال برنز را از آن خودکنیم.

رئیس هیأت بوکس مازندران با اشاره به فعالیت 4 هزار و 500 ورزشکار سازمان یافته بوکس در این استان، یادآور شد: با تلاش خانواده بزرگ بوکس توانستیم جایگاه این رشته ورزشی از رده 13 در کشور را به رده ششم ارتقا دهیم.

وی با اشاره به اینکه ورزش بوکس مازندران به جایگاه خود در کشور بازگشت کرده است، بیان کرد: برای سال آینده در حوزه میزبانی ها، شرکت در مسابقات رده های مختلف، استعدادیابی و تربیت مربیان برنامه های ویژه در دستور کار داریم.
 
انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
نادره بانوان عالم
شنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰
نگاه برخی قدرت‌ها به مدیریت رهبری
جمعه ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰