تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۶
کد مطلب : ۴۶۸۹۹۸
ستاد توسعه فناوری نانو اعلام کرد : کشورهای لبنان، ترکیه، عراق، پاکستان، گرجستان و افغانستان، ۶ کشوری هستند که از محصولات نانوی ایرانی در حوزه های مختلف استفاده کرده اند.
۰
plusresetminus
۶ کشوری که از محصولات نانوی ایرانی بهره بردند
به گزارش بلاغ،
گزارش بازار محصولات نانوساخت ایران در سال گذشته نشان می‌دهد که در حوزه ساخت و ساز، عراق، ترکیه و لبنان بیشترین مقاصد صادراتی محصولات نانویی ایرانی بوده است. گرجستان و افغانستان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
در بخش الکترواپتیک نیز عراق به عنوان مقصد اصلی صادرات محصولات نانوساخت ایرانی قرار دارد. در بخش نساجی، به ترتیب عراق، پاکستان و افغانستان قرار دارند، در حالی که در بخش دارو، بهداشت و سلامت، ترکیه و سوریه مقاصد اصلی صادراتی بوده‌اند و عراق در رتبه سوم قرار دارد.
۶ کشوری که از محصولات نانوی ایرانی بهره بردند
بعد از عراق نیز افغانستان سهم بیشتری از نانومحصولات ایرانی را در حوزه دارو دارد. مشابه همین شرایط در بخش خودرو نیز دیده می‌شود جای که ترکیه بالاترین سهم نانومحصولات صادراتی ایرانی را به خود اختصاص داده است.
در مجموع به نظر می رسد که عراق و ترکیه اصلی‌ترین مقاصد صادراتی محصولات نانوساخت ایرانی در سال گذشته بوده‌اند.
۶ کشوری که از محصولات نانوی ایرانی بهره بردند
ساخت وساز، اپتوالکترونیک، نساجی و دارو چهار حوزه صنعتی هستند که بیشترین صادرات محصولات نانوی ساخت ایران را شامل می‌شوند. نساجی با حجم صادرات نزدیک به چهار میلیون دلار بیشترین تنوع را از نظر کشورهای مقصد صادرات دارد و محصولات نانوی این حوزه به بیش از ۲۰ کشور صادر شده‌اند.
۶ کشوری که از محصولات نانوی ایرانی بهره بردند
پس از نساجی بیشترین تنوع در مقاصد صادراتی در صنعت تجهیزات نانو مشاهده م‌یشود. ولی در حوزه‌های اپتوالکترونیک،خودرو و نفت وگاز کشورهای مقصد صادرات به یک یا دو کشور محدود هستند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

"چشـم‌زدن" واقعیت دارد یا توهم است؟
يکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۰۵:۰۸
بارش شایعات در مازندران
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۳۰