تاریخ انتشاريکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰
کد مطلب : ۴۶۷۹۱۱
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: مردم و رهبری دو رکن مهم انقلاب اسلامی هستند، سعی کنید دهه فجر تجلیل مردمی باشد، مردم دلشان با انقلاب است با اغتشاشگران همکاری و همراهی نکردند، راهپیمایی ۲۲بهمن امسال باید از همه سالها بهتر باشد‌.
۰
plusresetminus
راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال باشکوه‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود
به گزارش بلاغ، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در جلسه شورای اداری شهر ساری که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، ضمن تبریک ایام ماه رجب و دهه مبارکه فجر به‌خصوص یوم الله ۲۲ بهمن، بر لزوم ارتقای معنویت و اخلاق درونی تاکید و اظهار کرد: سیمای مشترک حکومت حضرت علی (ع) و انقلاب اسلامی داشتن دغدغه دین و دغدغه مردم است، عدالت و پیشرفت است، نظام جمهوری اسلامی ما با شعار حکومت عدل علی (ع) تاسیس شده است.

محمدی لائینی ضمن گرامیداشت سالروز ورود امام راحل به میهن گفت: اینکه امام با چه آرمان و هدفی قدم پیش نهاده و مردم چه چیزی در او دیدند که اینگونه پشت سرش شیدا حرکت کردند معجزه تاریخ هزار و ۴۰۰ ساله است و نظیر ندارد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه رهبری و مردم دو عامل مهم پیروزی انقلاب بودند، عنوان کرد: هر دو رکن یکدیگر را شناختند، مردم آن لیاقت را در امام یافتند و امام این ظرفیت مردمی را در مردم یافت و این پیروزی بزرگ حاصل شد، امروز هم اگر بخواهیم آن مسیر عزت تداوم پیدا کند باید دو رکن رهبری و مردم را محکم بچسبیم، تضعیف هر کدام از اینها خیانت به تاریخ است.

این مسئول تاکید کرد: تضعیف رهبری در دستور کار دشمن است، در اغتشاشات اخیر تمام توهین‌ها خطاب به رهبری بود و هم بی‌انگیزه کردن و ترساندن مردم با انواع تبلیغات، شایعات و فشارها و به‌خصوص القای روح یاس و ناامیدی نسبت به آینده در دستور کار دشمن بوده است، پس برماست که این دو نقطه عزت و قدرت را دریابیم.

وی با اشاره به اینکه سوال اینجاست که ما به‌عنوان کارگزاران و مدیران نظام چه کار باید انجام دهیم؟ عنوان کرد: روز قیامت از هر کسی درباره وظیفه او سوال می‌کنند، اولین مسئله این است که مردم باید روح ایمان و اخلاص را در ما ببینند، یعنی از رفتار ما مشخص باشد، نیازی به شعار ندارد، امروز زبان دل و تن برای مردم شناخته شده تر از زبان سر است و متاسفانه یکی از بیماری‌ها و آسیب‌های حوزه مسئولان که فراوانی زیادی دارد یک دست نبودن زبان دل است.

محمدی لائینی با تاکید بر اینکه بیگانگی با زبان دل و تن را کنار بگذاریم، تصریح کرد: دومین ویژگی این است که مردم باید از ما ایثار ببینند یعنی مقدم داشتن دیگران بر خود، مسئولان مردم را مقدم بدانند، این سیمای حکومت مقام معظم رهبری بوده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به ماجرای توجه ویژه مقام معظم رهبری به بیت المال و عدم استفاده از حتی وعده ناهار دفترشان توسط فرزندشان، گفت: ایشان نخواستند خودشان را بر مردم مقدم بدانند، اینکه آقایان مسئول همه و حتی همسایگان منزلشان را بر خود مقدم بدانند باید ملموس باشد.

این مسئول تاکید کرد: نکته بعدی این است که مردم از ما مسئولان کارآمدی ببینند، آیا باید یک پروژه زباله سوز ۱۵ سال طول بکشد؟ آیا باید پروژه پل هوایی در کمربندی ۱۵ سال بدون برنامه طول بکشد؟ امسال مصادف با سالروز سفر مقام معظم رهبری به روستای اروست در سال ۱۳۷۴ در ورودی روستا پروژه پل ۲۹ سال معطل مانده و بنده از آقای استاندار درخواست تکمیل این پروژه را تا آخر دولت آقای رئیسی داشتم ایشان گفتند بنده تا پایان امسال این پروژه را به اتمام می‌رسانم که فرماندار ساری پروژه را اردیبهشت تمدید کردند امیدواریم تمام شود.

وی همچنین یادآور شد: درست است خدمات زیادی انجام گرفته اما وقتی مردم هر روز پروژه نیمه تکمیل ۲۰ساله را مشاهده میکنند براین اساس نیز قضاوت میکنند، پس کارآمدی از انتظارات به حق مردم از یک مسئول است، چهارم ویژگی این است که اتلاف وقت نکنید و کار مفید انجام بدهید.

محمدی لایینی اضافه کرد: اولا مسئولان نباید بیش از حقشان برای خودشان حق الجلسه و حق الزحمه تعیین کنند؛ چه خوب است اگر اوضاعش خوب است در برخی مواقع از حق خودش نیز بگذرد، چرا این ارزش‌ها فراموش شده است؟ چرا این گفته برای عده‌ای قابل پذیرش نیست و همچون منکر است، در حالی که باید امری طبیعی باشد، خوب است که برداشت از بیت المال کم اما کمک به مردم بسیار زیاد باشد.

نماینده ولی فقیه در مازندران اذعان داشت: مردم باید اخلاق را در ما ببینند، باید فضای اداری ما فضای اخلاق و دغدغه و مردم دوستی، گذشت و ایثار باشد، یادمان نرود ما ۲۲۰ هزار شهید داده‌ایم، اینها اینها همه طلبکاران ما هستند اگر درست عمل کنیم همه پشتیبان ما خواهند شد اگر درست عمل نکنیم همه در روز قیامت شاکی ما خواهند شد، اگر نیت را درست کنیم همه چیز درست میشود.

این مسئول در پایان تاکید کرد: سعی کنید دهه فجر تجلیل مردمی باشد نه حکومتی، مردم دلشان با انقلاب است با اغتشاشگران همکاری و همراهی نکردند، راهپیمایی ۲۲بهمن امسال باید از همه سالها بهتر باشد‌.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما