تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵
کد مطلب : ۴۶۷۷۹۸
مدیرکل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس مازندران گفت: در دهه فجر امسال ۱۷ پروژه با ۹۷ کلاس درس در استان افتتاح می‌شود.
۰
plusresetminus
افتتاح ۹۷ کلاس درس در مازندران در ایام‌الله دهه‌فجر
به گزارش بلاغ؛ مهدی استادیان مدیر کل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس مازندران در گفتگو با خبرنگار ما با عنوان اینکه در دهه فجر امسال ۱۷ پروژه با ۹۷ کلاس درس در استان افتتاح می‌شود، اظهار کرد: ۹ پروژه در قالب ۶۸ کلاس درس با مشارکت خیران به اتمام رسیده است‌.

وی ادامه داد: تعداد مدارس در سطح کشور نیز از ۵۲ هزار واحد در سال ۱۳۵۷ به ۱۱۳ هزار مدرسه در سالجاری افزایش یافته است.

مدیر کل نوسازی مدارس مازندران، تعداد مدارس فنی و حرفه‌ای در اوایل انقلاب را ۶۷۵ واحد عنوان کرد و افزود: در حال حاضر بالغ بر ۲ هزار و ۶۰۰ مدرسه فنی و حرفه‌ای در سطح کشور فعالیت دارند که رشد ۲۸۹ درصدی را به همراه داشته است، این نشان از آن دارد که دانش‌آموزان بعد از فارغ‌التحصیلی بتوانند اشتغال خود را دنبال کنند.

استادیان درباره میانگین سرانه آموزشی در سال ۵۷ گفت: سرانه آموزشی در آن سال ۱.۴۴ متر مربع بوده که این میزان در سال جاری به ۵.۲۲ رسیده که حدود ۲۶۲ درصد رشد داشته است.

وی عنوان کرد: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ۳ هزار و ۱۳۱ مدرسه در استان مازندران احداث شد که از این تعداد ۶۲۵ مدرسه به صورت مشارکتی بوده که با کمک خیران مدرسه‌ساز انجام شد.

مدیر کل نوسازی مدارس مازندران، شمار کلاس‌های درس آموزش و پرورش مازندران را ۱۸ هزار و ۴۸۰ کلاس اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۳ هزار و ۴۸۱ کلاس با مشارکت خیرین مدرسه‌ساز احداث شد.

استادیان با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون خیران ۵۸۰ میلیارد تومان به آموزش و پرورش استان کمک کرده‌اند، ادامه داد: در همین مدت ۳ هزار کلاس درس تخریبی بازسازی و تحویل آموزش و پرورش شد.

وی افزود: ۱۷۴۱ کلاس درس در همین مدت مقاوم‌سازی و ۱۲ هزار کلاس درس نیز به سامانه سیستم گرمایشی تجهیز شد.

مدیر کل نوسازی مدارس مازندران، به اقدامات دولت سیزدهم در حوزه آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: اعتبارات ملی در ابتدای دولت سیزدهم ۲.۵ برابر افزایش پیدا کرده است؛ یعنی از ۱۴۸ میلیارد تومان به ۳۷۶ میلیارد تومان رسید.

استادیان میزان افزایش اعتبارات استانی را نیز ۲ برابر اعلام کرد و افزود: از ابتدای دولت سیزدهم ۵۶ پروژه توسط نوسازی مدارس به آموزش و پرورش مازندران تحویل داده شد.

وی مطرح کرد: این تعداد پروژه در قالب ۳۲۴ کلاس درس و اعتباری بالغ بر ۳۹۰ میلیارد تومان بوده است که حدود ۵۵ هزار متر مربع به سرانه آموزشی افزوده شد.

مدیر کل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس مازندران به استاندارد سازی سامانه‌های گرمایشی در حوزه امنیت دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال قبل تاکنون ۴۰۰ کلاس درس استانداردسازی شد.

استادیان با بیان اینکه برای ادامه این پروژه ۴۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار در نظر گرفته شد، یادآور شد: مقرر شد تمام سیستم‌های گرمایشی مدارس استان استاندارد سازی شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما