مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه کربلا خبر داد:

اعزام ۳ هزار دانش‌آموز به مناطق عملیاتی جنوب

تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۰
کد مطلب : ۴۶۷۷۸۲
مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه کربلا از اعزام ۳ هزار دانش‌آموز در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب خبر داد.
۰
plusresetminus
اعزام ۳ هزار دانش‌آموز به مناطق عملیاتی جنوب
به گزارش بلاغ، محمد تقی‌زاده در گفتگو با خبرنگاران از اعزام ۳ هزار دانش آموز در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا با دستگاه‌ها و نهاد‌های دیگر اعزام دانش آموزی را افزایش دهیم.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه کربلا با اعلام اینکه امروز چهارم بهمن ماه، اولین اعزام راهیان نور دانش آموزی انجام شد، افزود: ۲۷۰ دانش آموز دختر صبح امروز برای زیارت مقتل شهدا به جبهه‌های جنوب کشور اعزام شدند.

تقی زاده در ادامه با اشاره به اعزام ۶ مرحله‌ای کاروان راهیان نور دانش آموزی، خاطرنشان کرد: از ابتدای اسفندماه، کاروان راهیان نور دانش آموز پسر به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه کربلا به تشریح برنامه‌های متنوع فرهنگی اردو‌های دانش آموزی راهیان نور هم پرداخت و گفت: چهار راهبرد برای راهیان نور دانش آموزی اعم از آشنایی و بیان سیره و سبک زندگی شهدا، جهاد تبیین و مشخص کردن ریشه گروهک‌ها و نقش آفرینان فتنه در جنگ تحمیلی و حوادث انقلاب، راهیان پیشرفت و حضور در نقاط صنعتی جنوب و دیدن پیشرفت‌ها و بیان دستاورد‌های انقلاب و همچنین هویت بخشی به دانش آموزان با معرفی و بیان چهره شاخص شهدا با هویت اسلامی ایرانی، در نظر گرفته شده است.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه کربلا با بیان اینکه در هر اتوبوس مربیان تربیتی همراه دانش آموزان هستند، خاطرنشان کرد: مربیان تربیتی در یک فضای صمیمی و دوستانه چالش‌ها و گره ذهنی دانش آموزان را در موضوعات مختلف برطرف و پاسخگوی شبهات هستند.

تقی زاده با تصریح بر اینکه بسته‌های ویژه تبیینی و اهدای کتاب به زبان نوجوانان در این اردو‌ها به دانش آموزان اهدا می‌شود، یادآور شد: گروه‌های پژوهشی کتابی را با روحیات نوجوان با موضوع فتنه اخیر تهیه کردند به دانش اموزان اهدا می‌شود.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه کربلا با تاکید بر اینکه  برنامه‌های راهیان نور دانش آموزی طوری تنظیم شده که علاوه بر جبران فاصله‌ای که در دوسال گذشته بخاطر کرونا و لغو راهیان راهیان نور اتفاق بود، یادآوری حال و هوای آن سال‌ها باشد، اضافه کرد: اردوی راهیان نور دانش آموزی ۵ روزه است.

به گفته تقی زاده بازدید دانش آموزان از باغ موزه دفاع مقدس در تهران از برنامه‌های شاخص اردوی راهیان نور است.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه کربلا در ادامه گفت: سفر زیارتی به قم، بازدید از یادمان فکه (روایت پیروزی و اقتدار جمهور یاسلامی ایران)، بازدید از سد کرخه که بزرگترین سد آبی خاکی غرب آسیا توسط مهندسین انقلاب ساخته شده در قالب دستاورد‌های انقلاب، بازدید از هفت تپه محل استقرار لشکر خط شکن ۲۵ کربلا و از مولفه‌های بومی و هویتی استان مازندران در دفاع مقدس،   روایت شهر خرمشهر و استقامت رزمندگان، حضور در رزمایش اردوگاه محل اسکان، زیارت معراج شهدا و منطقه عملیاتی شلمچه از جمله برنامه‌های اردو‌های راهیان نور دانش آموزی است.

تقی زاده در بخش‌های پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه حوزه ایثار وشهادت یکی از باظرفیت ترین، پرسوژه‌ترین و بزرگترین عملیات فرهنگی است، گفت: حوزه ایثار و شهادت  مجموعه کاملی از  الگو‌ها و موضوعات هویتی و تربیتی است که اگر بخواهیم به نوجوان ارائه دهیم، بهترین مجموعه است.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه کربلا با تصریح بر اینکه تنوع سلایق، علایق اعتقادات، رشادت‌ها و حماسه‌ها در دستگاه ایثار و شهادت وجود دارد و قابل توصیف نیست، خاطرنشان کرد: ماهیت تربیت نوجوان یک ماهیت الگو محور است که معرفی الگو‌ها راه را به نوجوانان برای رسیدن به قله نشان میدهد. به جای آنکه سلبریتی‌های امروزی را به عنوان یک انسان قهرمان به نوجوانان معرفی کنند، باید  شهدا که قهرمانان واقعی هستند را به نوجوان نشان بدهیم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

اصلاح‌طلبان، طلبکاران همیشه بدهکار
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۲
مظلومان مخصوصاً منتظر اویند
يکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰