تاریخ انتشاردوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۲
کد مطلب : ۴۶۷۷۴۵
رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران از شناسایی و اعمال قانون، ۳ هزار و  ۳۳۱ تخلف اضافه تناژ در جاده‌های استان خبر داد.
۰
plusresetminus
شناسایی و کشف ۳ هزار و ۱۰۰ تخلف اضافه تناژ در جاده‌های مازندران
به گزارش بلاغ؛ ناهید شهرامی‌نیا  رئیس اداره ایمنی و ترافیک  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران، گفت: با توجه به اهمیت نقش بار حمل شده بیش از ظرفیت مجاز وسیله نقلیه در کاهش ایمنی تردد، طرح شناسایی برخورد با متخلفین اضافه تناژ با رویکرد شناسایی و برخورد با موارد تخلف تناژ بالا که آسیب بیشتری بر بستر و ابنیه فنی راه وارد می‌کند، از ابتدای سال‌جاری  با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: طرح مذکور در قالب گشت‌های مشترک به اتفاق پلیس راه استان و انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل کالا،  در کلیه محورها به خصوص در مبادی بارگیری (معادن) انجام شده است.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران، با بیان اینکه در راستای طرح تشدید برخورد با متخلفین اضافه تناژ طی ۱۰ماهه سال‌جاری، ۳ هزار و  ۳۳۱ تخلف اضافه تناژ شناسایی و اعمال قانون شده است؛ تصریح کرد: طبق  بررسی‌های به عمل آمده طی این مدت، مقدار ۶ هزار و ۸۴۱ تن بار بیش از ظرفیت مجاز توسط وسایل نقلیه مورد شناسایی و اعمال قانون قرار گرفته است.

شهرامی‌نیا خاطرنشان کرد: با توجه به سهم بسیار زیاد این دسته از وسایل نقلیه در ترددهای روزانه استان، به منظورتشدید برخورد با متخلفین در محورهای پرتخلف از جمله هراز، سوادکوه و ساری – نکا ضمن نظارت و کنترل توسط باسکول‌های ثابت و سیار در مبادی بارگیری،  اقدامات پیشگیرانه ای نیز به جهت جلوگیری از تکرار تخلف و خسارت به سرمایه ملی با همکاری پلیس راه از جمله توقیف وسیله نقلیه در پارکینگ، لغو کارت هوشمند راننده و ناوگان و.... در دست اجرا است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
بحران معلم در آمریکا!
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۹
حضرت زینب الگوی زنان همه عصرها
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۵