تاریخ انتشاردوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۲
کد مطلب : ۴۶۷۷۲۵
معاون استاندار مازندران از اجرای طرح بیمه سلامت در ۲ هزار محله كم‌برخوردار استان خبر داد و گفت: دولت برای ایجاد چتر حمایتی بیشتر، توسعه بیمه‌ای را توسعه می‌دهد.
۰
plusresetminus
اجرای طرح بیمه سلامت در ۲ هزار محله كم‌برخوردار مازندران
به گزارش بلاغ؛امید محبی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مازندران در جلسه شورای اداری شهرستان آمل  که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینكه موضوع بهره وری در استان با تدبیر برنامه هایی در این حوزه در حال نهادینه شدن است، تصریح كرد: باید تلاش كنیم با اتصال زنجیره تولید علم و وارد شدن آن به حوزه تولید بهره وری را در حوزه های مختلف افزایش دهیم.

وی با تاكید بر اینكه مهم ترین بخش قابل اتكای مازندران در ارتقای بهره وری شركت های دانش بنیان و مراكز رشد است كه نیازمند توجه ویژه ای هستند، افزود: تمامی دستگاه ها در شهرستان ها باید تلاش كنند تا سهم خود را از توسعه بهره وری در مازندران ایفا كنند.

محبی با اشاره به اینكه كشاورزی و منابع انسانی در مازندران قابل دسترس ترین و مهم ترین منابع برای اجرای طرح های ارتقای بهره وری هستند، عنوان كرد: امروز باید در حوزه توسعه بخش كشاورزی با نگاه تامین امنیت غذایی و حفظ اقتدار غذایی برنامه های منسجمی اجرایی شود و مازندران این ظرفیت كم نظیر را دارد كه در این بخش موفق عمل كند.

معاون استاندار مازندران با بیان اینكه امروز ناامیدی و شكاف میان دولت و ملت مهم ترین ابزار دشمن است، تاكید كرد: امروز برای نرسیدن دشمن به اهداف خود باید در این زمینه گام های مهمی برداریم و تلاش كنیم با خدمات رسانی بی وقفه و واقعی فاصله میان دولت و مردم را كاهش دهیم.

وی ایجاد امید و امیدواری در میان مردم را مهم ترین وظیفه مدیران دستگاه های اجرایی بر شمرد و تصریح كرد: در این امر باید هوشیارانه و فداكارانه رفتار كنیم.

محبی از اجرای طرح بیمه سلامت در دو هزار و 20 محله كم برخوردار استان مازندران خبر داد و گفت: دولت سیزدهم در مازندران برای ایجاد چتر حمایتی بیشتر، توسعه بیمه ای در مناطقی كه از بیمه برخوردار نیستند را توسعه خواهد داد.

وی با اعلام اینكه ساختمان های بلااستفاده و مازاد دستگاه های اجرایی براساس ماده قانونی توسط دستگاه ها شناسایی و معرفی شوند،بیان كرد: این ساختمان ها می توانند در اختیار شركت های دانش بنیان تولید محور و توسعه محور قرار بگیرند.

حجت الاسلام ابراهیم یعقوبیان امام جمعه آمل نیز حماسه اسلامی 6 بهمن سال 60، را سرمایه و میراث مردم آمل و مازندران خواند و اظهار کرد: حماسه اسلامی مردم آمل باید در تقویم انقلاب ثبت و ضبط شود.

وی با بیان اینكه مردم آمل هر ساله انتظار دارند كه دیدار رهبری به مانند سال 88 برایشان مهیا شود، تصریح كرد: زیارت رهبر معظم انقلاب اسلامی برای مازندران به بهانه سالروز حماسه اسلامی سال 60 آرزویی است كه برای آن باید نهایت تلاش و كوشش را به كارگیریم.

یعقوبیان با اشاره به اینكه حماسه اسلامی سال 60، سرمایه و میراث مردم آمل و مازندران است، بیان كرد: بنده از رشادت و دفاع مردم آمل، به حماسه و عرفان نام می برم كه باید به عنوان الگو تبیین شده و به همه نشان داده شود.

سید عباس حسینی فرماندار آمل نیز گفت: در یك سال اخیر، 32 روستای شهرستان پایلوت اجرای طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری با همكاری ستاد فرمان اجرایی حضرت امام راحل و نیز طرح های اجتماعی در حوزه پسماند با همكاری استانداری مازندران شده اند.

وی با اشاره به اینكه در یك سال اخیر و درطول فعالیت دولت سیزدهم در شهرستان آمل تلاش شده است كه توجه ویژه به حوزه دانش بنیان داشته و تحرك جدی دراین حوزه ایجاد شود، بیان كرد: ارتباط با گروه ها و عناصر نخبه و تاثیرگذار شهرستان در قالب میزهای تخصصی در آمل پیگیری شده و با توجه به بضاعت اندك اقتصادی، بودجه ای و نیروی انسانی از ظرفیت های مردمی برای پیشبرد برنامه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی شهرستان بهره برده ایم.

حسینی گفت: تعریف روستاهای الگو برای حوزه اقتصادی و نیز حوزه اجتماعی از مهم ترین برنامه هایی بود كه در طی یك سال اخیر با راه اندازی میزهای تخصصی پسماند، روستا و آمل شناسی در نظر گرفته شده است.

این مسئول با تاكید بر اینكه برنامه كاهش تولید زباله و مدیریت زباله از مبدا در 25 روستای آمل در حال برنامه ریزی و اجرا است، افزود: در این زمینه و با توجه به اینكه مشكل زباله مهم مشكل و معضل شهرستان آمل به شمار می رود برای برنامه كوتاه مدت كاهش تولید زباله در نظر گرفته شده است كه اگر همت اساسی در سطح شهرستان شكل گیرد می توان بخش مهمی از زباله تولیدی شهرستان برای سال های آینده را مدیریت كرد.

وی گفت: تعریف طرح های سرمایه گذاری روستایی با كمك ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در هشت روستای شهرستان از دیگر برنامه های تدوین شده در این حوزه است كه امیدواریم بتواند در حوزه كاهش بیكاری در روستاها، كاهش مهاجرت از روستاها به شهرها و نیز توسعه اقتصادی روستا موثر باشد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
بحران معلم در آمریکا!
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۹
حضرت زینب الگوی زنان همه عصرها
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۵