تاریخ انتشاريکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱
کد مطلب : ۴۶۷۶۹۷
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی مازندران گفت: در استان ۱۱۷ هزار نفر برای خانه دار شدن در طرح نهضت ملی مسکن نام‌نویسی کردند که از این تعداد، یک هزار و ۱۴۶ نفر برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند.
۰
plusresetminus
معرفی یک‌هزار و ۱۴۶ مازندرانی به بانک برای دریافت تسهیلات نهضت ملی مسکن
به گزارش بلاغ؛ علی دیوسالار در جلسه شورای مسکن، اظهار کرد: در استان مازندران ۱۱۷ هزار نفر برای خانه دار شدن در طرح نهضت ملی مسکن نام نویسی کردند که از روند رسیدگی به درخواست این تعداد ثبت نام کنندگان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه، از این تعداد یک هزار و ۱۴۶ نفر برای دریافت تسهیلات نهضت ملی مسکن به بانک معرفی شدند، افزود: همچنین یک هزار و ۴۴۳ نفر آورده اولیه ۴۰ میلیون تومانی را به حساب وزارت راه و شهرسازی واریز کردند.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی مازندران، طرح نهضت ملی مسکن را فرصت ارزشمند برای احیای بافت فرسوده عنوان کرد و گفت: متقاضیان این طرح در بافت فرسوده تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند که باز پرداخت آن با نرخ سود ۹ درصد است.

این مسئول ادامه داد: شهرداران استان با برنامه‌ریزی اصولی نسبت به احیای بافت فرسوده در قالب نهضت ملی مسکن اقدام کنند و فرمانداران هم نظارت‌های لازم را در این خصوص داشته باشند.

دیوسالار با این توضیح که طرح نهضت ملی مسکن را دولت سیزدهم برای خانه دار کردن مردم ارائه کرده است؛ گفت: قرار است در چارچوب این طرح سالانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته و تحویل متقاضیان شود که سهم مازندران از این طرح، سالانه ۳۸ هزار و در مجموع ۱۵۲ هزار خانه است.

وی تشریح کرد: طبق مقررات نهضت ملی مسکن، متقاضیان با داشتن پنج شرط تاهل، سرپرست خانوار بودن و مردان مجرد ۲۳ سال به بالا، حداقل سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، نداشتن مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن، می‌توانستند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی مازندران، افزود: بر اساس این قانون، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند.

دیوسالار اعلام کرد: قانون برای سرپرستان خانوار، محدودیت سنی نگذاشته است، چرا که این افراد سرپرست خانوار تعریف می‌شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است.

وی متذکر شد: در عین حال، زنان و مردان سرپرست خانوار که به دلیل متارکه به صورت مجردی زندگی می‌کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی شده و بدون ملاک سن می‌توانستند ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
بحران معلم در آمریکا!
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۹
حضرت زینب الگوی زنان همه عصرها
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۵