سند دیگر بر دروغگویی مدعیان حقوق بشر غربی؛

کشف ۱۷۱ گور بی‌نام و نشان دیگر در مدارس کانادا

تاریخ انتشارجمعه ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۰
کد مطلب : ۴۶۷۶۶۰
قبیله بومی «فرست نیشن» کانادا از کشف ۱۷۱ گور بی‌نام و نشان دیگر در یکی از مدارس شبانه‌روزی سابق کودکان بومی این کشور خبر داد.
۰
plusresetminus
کشف ۱۷۱ گور بی‌نام و نشان دیگر در مدارس کانادا

به گزارش بلاغ؛ گروهی بومی در بیانیه‌ای اعلام کرد، از رادار نفوذ به زمین در منطقه گورستان مدرسه شبانه‌روزی بومیان سنت مری در کنورا، واقع در استان اونتاریو استفاده شده است. در این بیانیه آمده است: «به استثنای پنج قبر [از 171 گور کشف شده] که مشخصات داشتند، مابقی ناشناس بودند.»
این رادار توانست سه ریشه یا سنگ بزرگ را شناسایی کند، بنابراین بدون بررسی‌های بیشتر مشخص نیست که آیا همه این گورها شامل بقایای انسان هستند یا خیر.
این گروه بومی گفت، تحقیقات بیشتر در دیگر سایت‌ها انجام خواهد شد که از طریق شهادت دادن بازماندگان، ارزیابی باستان‌شناسی و تحقیقات بایگانی شده، شناسایی شده و نشان می‌دهند که کارمندان سابق مدارس شبانه‌روزی کودکان بومی آداب تدفین را انجام داده‌اند.
این گورها احتمالاً متعلق به کودکان بومی هستند چرا که مرکز ملی حقیقت و آشتی کانادا اعلام کرده که دست‌کم ۳۶ دانش‌آموز در حالی که در مدرسه شبانه‌روزی سنت مری حضور داشتند، کشته شدند.
این مدرسه از سال ۱۸۹۷ تا ۱۹۷۲ میلادی توسط کلیسای کاتولیک اداره می‌شد. این یکی از ۱۳۹ مدرسه شبانه‌روزی کودکان بومی بود که توسط دولت کانادا تاسیس و تامین مالی شد و از اواسط دهه ۱۸۰۰ میلادی توسط فرقه‌های مذهبی اداره می‌شد. آخرین گونه از این مدارس در سال ۱۹۹۶ میلادی بسته شد.
کودکان بومی مجبور به شرکت در این مدارس بودند و هدف اصلی این مدارس حذف فرهنگ بومیان کانادا و جایگزینی آن با فرهنگ سفیدپوستان بود.

 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
بحران معلم در آمریکا!
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۹
حضرت زینب الگوی زنان همه عصرها
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۵