تاریخ انتشاريکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹
کد مطلب : ۴۶۷۵۵۷
رئیس ‌پدافند غیرعامل کشور گفت: نگاه سهل‌اندیشانه برخی مسئولان در دولت گذشته در قبال شبکه‌های اجتماعی، فضایی برای اجرای توطئه‌ها در اختیار دشمنان قرار داد.
۰
plusresetminus
وضعیت امروز فضای مجازی حاصل کار دولت گذشته است

به گزارش بلاغ؛ سردار غلامرضا جلالی در «همایش بصیرت فاطمی» با اشاره به وقوع حوادث اخیر در کشور، گفت: شرایط کنونی، لزوم توجه و آگاهی نسبت به شرایط کشور و انقلاب اسلامی و تکالیفی که در مواجهه با توطئه دشمنان بر عهده‌داریم را بیش از پیش ضرورت می‌بخشد.

رئیس‌سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه در بررسی حوادث اخیر نیازمند جریان شناسی تحولات و رخدادها هستیم، اظهار کرد: تحلیل‌های بسیاری در مورد علل بروز این حوادث وجود دارد. اما مهم این است که این تحلیل‌ها بدون در نظر گرفتن نقش دشمن و جنگ پیچیده و شناختی که علیه ملت ایران به راه‌انداخته است، ساده‌اندیشی است.
جلالی افزود: منکر مشکلات و کاستی‌ها نیستیم اما اصلاح امور باید در یک فضای منطقی مطرح و انتقادات در جهت اصلاح امور پیگیری شود.
وی با بیان اینکه دشمنان با بهره‌گیری از ابزارهای رسانه و سایر ابزارها مانند شبکه‌های اجتماعی بر حوزه ذهن و فکر و باور مردم متمرکز شده و به دنبال تغییر باور و ذهنیت هستند، تأکید کرد: نگاه سهل‌اندیشانه برخی مسئولان در دولت گذشته در موضوع شبکه‌های اجتماعی، فضایی را برای اجرای توطئه‌ها در اختیار دشمنان قرار داد و وضعیتی که امروز در زمینه انتشار خبرهای دروغ و حقیقت شاهد هستیم نتیجه همان به حال خود رها کردن این فضا است.
رئیس‌سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به جنگ مدرن و تغییر فضای نبرد خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی باید ابزارهای این جنگ مدرن را بشناسیم.
وی با اشاره به لزوم آگاهی و شناخت از صف‌آرایی شکل‌گرفته از سوی دشمن در این جنگ شناختی، افزود: باید بدانیم که دشمن کیست، کجاست و ما کجا ایستاده‌ایم. در این صورت است که می‌توانیم راهبرد درستی در مواجهه با تهدیدات اتخاذ کنیم.
رئیس‌سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: در جنگ شناختی، میدان جنگ، ذهن و باور و فکر مردم است و ابزار آن شبکه‌های اجتماعی است.
به گزارش ایسنا، جلالی با اشاره به اینکه درصد زیادی از حوادث اخیر تمام شده و دشمن تلاش بسیار زیادی می‌کنند که این غائله را به شکل‌های مختلفی ادامه دهند، افزود: اعتراف دشمن به شکست در غائله اخیر به معنای پایان اقدامات او علیه ما نیست و باید همواره مراقب بود.
وی با یادآوری بیانات رهبری انقلاب درباره جهاد تبیین افزود: اگر بخواهیم در این جنگ پیروز شویم و این فتنه را مهار کنیم باید جهاد تبیین را در دستور کار خود قرار دهیم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
نادره بانوان عالم
شنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰
نگاه برخی قدرت‌ها به مدیریت رهبری
جمعه ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰