تاریخ انتشارشنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۳
کد مطلب : ۴۶۷۳۸۰
بر اساس آخرین اطلاع رسانی رنگ بندی کرونایی مناطق مختلف کشور، ۱۶ شهرستان مازندران در وضعیت آبی کرونایی و ۶ شهرستان استان هم در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.
۰
plusresetminus
افزایش 2 برابری شهرستان‌های زرد کرونایی در مازندران/کرونا را دست کم نگیرید!
به گزارش بلاغ؛ بر اساس آخرین اطلاع رسانی رنگ بندی کرونایی مناطق مختلف کشور از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، ۱۶ شهرستان مازندران در وضعیت آبی کرونایی و ۶ شهرستان استان هم در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

این در حالی است که تعداد شهرستان های پرخطر کرونایی مازندران نسبت به هفته گذشته به یکباره دو برابر شده و از سه شهرستان به ۶ شهرستان افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، شهرستان‌های بابلسر، سوادکوه، عباس آباد، گلوگاه، میاندورود و نکا در وضعیت زرد کرونایی هستند.

شهرستان‌های آمل، بابل، بهشهر، تنکابن، جویبار، چالوس، رامسر، ساری، سیمرغ، فریدونکنار، قائمشهر، کلاردشت، محمودآباد، نور، سوادکوه شمالی و نوشهر نیز در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

لازم به توضیح است که رنگ زرد به معنای خطر متوسط محسوب می شود یعنی مناطقی که بیشتر از بین چهار تا ۶ نفر از میان هر یکصد هزار نفر بیمار کووید ۱۹ بستری به صورت روزانه داشته باشند با وضعیت زرد تعریف می شوند.

رنگ آبی در فرهنگ ستاد مقابله با کرونا به معنی خطر کم و ۲ بیمار بستری به ازای هر یکصد هزار نفر جمعیت را نشان می دهد.

گفتنی است تکمیل واکسیناسیون، ماسک زدن، استقرار تهویه مناسب در اماکن سربسته، رعایت و مراقبت بهداشتی به ویژه در تجمعات الزامی است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
نادره بانوان عالم
شنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰
نگاه برخی قدرت‌ها به مدیریت رهبری
جمعه ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰