تاریخ انتشارشنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۶
کد مطلب : ۴۶۶۸۶۹
رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: ۹۰۰ دستگاه آمبولانس و خودروی امداد و نجات به ناوگان خودرویی جمعیت هلال احمرافزوده می‌شود.
۰
plusresetminus
اضافه‌شدن ۹۰۰ دستگاه آمبولانس و خودروی امدادی به ناوگان هلال احمر
به گزارش بلاغ، پیرحسین کولیوند در مراسم راه اندازی مرکز پشتبانی امدادی غرب مازندران در بابل با اشاره به فرسودگی کامل ناوگان خودرویی هلال‌احمر در پی تخصیص بودجه ناکافی، گفت: ۱۰ بالگرد امدادی این جمعیت زمین‌گیر شده است که اورهال و تعمیر آن‌ها به حمایت دولت و مجلس نیاز دارد.

وی با بیان اینکه از سال ۹۰ حتی یک دستگاه خودروی امداد و نجات و یا آمبولانس به ناوگان خودرویی هلال احمر تخصیص نیافته، خاطر نشان کرد: در حال حاضر خرید ۳۰۰ آمبولانس و ۶۰۰ خودروی امداد و نجات آغاز شد که توزیع این خودرو‌ها با اولویت استان‌های حادثه‌خیز از ابتدای اردیبهشت صورت می‌گیرد.

کولیوند تصریح کرد: این تعداد خودروی امداد و نجات، پاسخگوی نیاز هلال‌احمر برای امدادرسانی در سطح جاده‌های کشور و حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی نیست.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور همچنین به تلاش این جمعیت برای رفع مشکلات معیشت و اشتغال امدادگران هلال‌احمر اشاره کرد و گفت: مجلس و دولت، برای ساماندهی وضعیت حقوقی امدادگران داوطلب که شبانه روز و در تمام حوادث و بحران‌ها در کنار مردم هستند، چاره اندیشی کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
نادره بانوان عالم
شنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰
نگاه برخی قدرت‌ها به مدیریت رهبری
جمعه ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰