تاریخ انتشارجمعه ۲۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۷
کد مطلب : ۴۶۶۸۴۰
رئیس جامعه بسیج کشاورزی با اشاره به اینکه به زودی پشتیبانی تولید به طرح همگام با بسیج کشاورزی افزوده می‌شود گفت: این برنامه شامل تولید آب، آبخیزداری، آبخوانداری و کمک به مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی است.
۰
plusresetminus
طرح همگام با بسیج کشاورزی، این بار برای پشتیبانی تولید
به گزارش بلاغ، جهانسوز  رئیس جامعه بسیج کشاورزی گفت: مرحله اول اجرای طرح همگام با بسیج کشاورزی افزایش تولید محصولات کشاورزی بوده است. به زودی پشتیبانی تولید به طرح همگام با بسیج کشاورزی افزوده می‌شود.

وی افزود : پشتيباني توليد شامل آبخیزداری، آبخوانداری ، تولید آب و کمک به مصرف بهینه آب کشاورزان است  که در  طرح همگام با بسیج کشاورزی اجرا مي شود .

در طرح بسیج همگام با کشاورز، مهمندسین بسیج کشاورزی ومربیان جهش تولید با برگزاری کلاس‌های کشاورزی و کارگروه‌های علمی در روستاها، کشاوزان را آموزش می‌دهند و کشاورزانی که در این دوره‌ها شرکت کرده اند می‌گویند این دوره‌ها باعث افزایش بهره وری آن‌ها در تولید محصولات کشاورزی شده است.

در این طرح مربیان کشاورزی همه اطلاعات جغرافیایی منطقه را شامل شناسانه محصول، شناسانه روستا و هسته‌ای علمی روستا را شناسایی ودر سامانه امنیت غذایی ثبت می‌کند که همه اطلاعات قابل رصد است.

رئیس جامعه بسیج کشاورزی می‌گوید: در ۷ سال آینده سطح پوشش بیشتر عرصه‌های کشاورزی کشور یعنی چیزی حدود ۱۰ میلیون هکتار را در بر خواهد گرفت و ۳۰ هزار کارشناس نیز مجری این طرح خواهند بود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

اولویت  پرورش  بر آموزش  در  قرآن
جمعه ۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۰
مهار تورم، کارویژه سال ۱۴۰۲ مسئولان
پنجشنبه ۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۶