تاریخ انتشارشنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۶
کد مطلب : ۴۶۶۳۷۵
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران گفت: امروز در اوج تحریم اقتصادی فلج کننده دشمنان با قدرت به پیش می‌رویم و در جهاد تبیین نیز باید مقتدرانه در میدان باشیم.
۰
plusresetminus
مقتدرانه در جهاد تبیین باید در میدان باشیم/دشمن در فضای مجازی هویت ملی را نشانه گرفته است
به گزارش بلاغ، سردار عبدالله ملکی در مراسم گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج مستضعفین در شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان با تبریک هفته بسیح به اهمیت امنیت در جامعه و نقش بسیج در ایجاد امنیت اشاره کرد و اظهار داشت: در چنین روزی ارتش بیست میلیونی بسیج توسط امام راحل در سال ۵۸ تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه امام راحل با بصیرت و دوراندیشی خود ارتش مردمی را در قالب بسیج مستضعفین راه اندازی کرد، افزود: رمز موفقیت و ماندگاری انقلاب، تفکر بسیجی، ایمان به خدا، اهداف الهی، عترت، عاشورا و ولی فقیه است و حفظ این رمز باعث قدرت هرچه بیشتر جمهوری اسلامی در جهان خواهد شد.

ملکی مبانی فکری بسیج را برگرفته از اهداف انبیاء الهی، خدامحوری، ایجاد قسط، عدالت، ایمان به خدا، ولی فقیه، وحدت و انسجام دانست و ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی با توجه به این مبانی در جنگ ترکیبی دشمنان پیروز خواهد شد.

این مسئول با اشاره به نقش آفرینی بسیج در جنگ سخت علیه دشمنان و تقدیم ۱۸۸ هزار شهید در دفاع مقدس، شمار شهدای بسیجی را ۸۵ هزار شهید اعلام کرد و گفت: رزمندگان اسلام در اوج کمال و عشق به خدا حماسه‌ها آفریدند و دفاع مقدس اوج همه زیبایی بود و در جبهه‌های حق علیه باطل «ما رایت الا جمیلا» معنا پیدا کرده است.

سردار ملکی با اشاره به اینکه بسیجیان اسوه‌های صبر و مقاومت هستند و رزمندگان اسلام در جنگ مردانه مقاومت کردند، افزود: رزمندگان اسلام در جنگ نیمه سخت نیز در کردستان نقش آفرینی کردند و با کومله، رزگاری، خبات، ضد انقلاب، دمکرات و پژاک جنگیدند و برای حفظ کردستان ۲۴ هزار شهید تقدیم کردند.

وی با بیان اینکه رزمندگان اسلام برای دفاع از ارزش‌های اسلام شکنجه‌های سخت دشمن را تحمل کردند و ایستادگی و مقاومت آن‌ها در تاریخ به ثبت رسیده است، به نقش زنان در دفاع از ارزش‌های مقدس نظام اشاره کرد و گفت: بسیجیان مردان میدان‌های جنگ سخت و نیمه سخت هستند و امروز نیز با مقاومت خود در این جنگ شناختی پیروز خواهند شد.

ملکی با بیان اینکه ما پیشکسوتان دفاع مقدس رشادت‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان اسلام را به جوانان امروز تبیین نکردیم، بر ضرورت انتقال آموزه‌ها و مفاهیم دفاع مقدس به نسل جدید تأکید و تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی به تفکر بسیجی در حوزه‌های اقتصادی، نظامی، سازندگی و... نیاز دارد.

وی با بیان اینکه بسیج یکی از مولفه‌های قدرت نظام جمهوری اسلامی است، افزود: این تفکر باید حفظ شود چرا که مبانی نظری قوی، چون عاشورا و جنگ‌های صدر اسلام و دفاع مقدس و مقابله با ضد انقلاب را در خود دارد و باید برای احیای آن تلاش کنیم و در نشر مفاهیم و ارزش‌های نظام و انقلاب نباید کوتاهی کنیم.

سردار ملکی با بیان اینکه 17 اداره کل استان مازندران در دفاع مقدس نقش ویژه ایفا کردند، گفت: باید نقش ادارات در دفاع مقدس در قالب کتاب برای جوانان امروز روایت شود.

این مسئول به خدمات جمهوری اسلامی در اوایل انقلاب و دفاع مقدس در مناطق محروم اشاره کرد و بیان داشت: امروز در اوج تحریم اقتصادی فلج کننده دشمنان با قدرت به پیش می‌رویم و در جهاد تبیین نیز باید مقتدرانه در میدان باشیم.

به گفته مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، جمهوری اسلامی به قدرت نوظهور در منطقه تبدیل شده و آنچه که در جنگ ترکیبی ما را به پیروزی می‌رساند اتحاد، انسجام و همدلی ملت با بصیرت و عاشورایی است.

ملکی با اشاره به اینکه جوانان اسیر هیجانات فضای مجازی هستند و دشمن هویت ملی ما را در این فضا نشانه گرفته است، اضافه کرد: یازده سازمان جاسوسی روی افکار جوانان ما کار کردند و نباید اجازه بدهیم ذهن اسیر شیطان شود.

وی به شکل گیری داعش در منطقه اشاره کرد و با بیان اینکه دشمن برای ضربه زدن و نابودی انقلاب اسلامی در اطراف ایران پایگاه زد، گفت: ملت ایران با پشتوانه بسیج و نیرو‌های مسلح چنان سیلی محکم به دشمنان زد که امروز اثری از آن‌ها در منطقه وجود ندارد.

ملکی با بیان اینکه دشمن در جنگ شناختی به سراغ فرزندان ما آمد و باید قوی باشیم، افزود: نباید دچار غفلت بشویم و باید مهربانانه به شبهات و سوالات جوانان پاسخگو بدهیم و با دشمنان قاطعانه و جدی برخورد کنیم.

این مسئول با بیان اینکه نیروی انتظامی بعد از جنگ پنج هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، به جنایت‌های اخیر داعشیان وطنی اشاره کرد و متذکر شد: این انقلاب با این تهدیدات سرنگون نخواهد شد چرا که ریشه در عاشورا دارد و ما در مسیر ظهور هستیم و پرچم این انقلاب به دستان امام زمان (عج) خواهد رسید.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران بر گسترش و نشر فرهنگ بسیجی در جامعه تأکید کرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
قهرمان فرار از خودنمایی
پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۳
اقدامی مثبت با انتقاد به سران سه قوه
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۹