تاریخ انتشارشنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶
کد مطلب : ۴۶۶۳۵۶
یادگار هشت سال دفاع مقدس گفت: دشمن وحدت و یکپارچکی ما را هدف قرار گرفته است، باید بصیرت سیاسی داشته باشیم تا در مقابل تهاجم دشمن بایستم و گوشمان باید به فرمان رهبری باشد.
۰
plusresetminus
دشمن وحدت و یکپارچگی ما را نشانه گرفته است/همه باید گوش به فرمان رهبر انقلاب باشیم
به گزارش بلاغ؛ سردار علیجان میرشکار در مراسم صبحگاه مشترک که به مناسبت هفته بسیج در سپاه آمل برگزار شد، اظهار کرد: بسیاری تصور می کنند بسیج بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در مقطع دفاع مقدس شکل گرفتند، اما ده ماه قبل در زمان مبارزه استبدادستیزی مردم و تسخیر  لانه جاسوسی  تشکیل فرمان بسیج مستضعفین صادر شد.

وی با بیان اینکه اخرین رویکرد امام راحل در بسیج ، بسیج طلاب و دانش اموزان و دانشجویان بود، عنوان کرد: از جنگ سخت به جنگ نرم امدیم، امام (ره) تشکیل حوزه علمیه و دانشگاه را صادر کردند شهدا طلاب بیشترین شهید و ۳ هزار دانشجوی شهید یعنی هر ۶۳ نفر دانشجو یک نفر شهید در دفاع مقدس داشتیم.

یادگار هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: امروز در جنگ شناختی و ترکیبی و جنگ نرم هستیم، فضای علمی جامعه در برابر استکبار باید ورود پیدا کند، در سوره نسا هم راهبرد و تاکنیک را مشخص کرده است، همه باید وارد عرصه شویم، هوشیار باشیم، صلاح دشمن را بشناسیم .

وی ادامه داد: تاکنیک را زمان و مکان مشخص میکند، دیروز باید در جنگ نظامی دشمن در شلمچه باشیم ولی امروز فضای دشمن تغییر کرده، قطعا باید تهرانی مقدم در گوشه ای بنشیند و موشک درست کند و.. در هر مقطعی باید رویکرد در زمان مشخص شود.

میرشکار با تاکید بر دشمن شناسی، خاطرنشان کرد: دشمن وحدت و یکپارچکی مارا هدف قرار گرفته است، باید بصیرت سیاسی داشته باشیم تا در مقابل تهاجم دشمن بایستم و گوشمان باید به فرمان رهبری باشد.

وی به ماموریت بسیج در جنگ رسانه ای دشمن اشاره کرد و افزود: در جنگ نظامی به برکت خون شهدا و ایستادگی  بازدارندگی شدیدی ایجاد کردیم، که هیچ کشوری نمی تواند قد علم کند، اما درجنگ رسانه ای ضعف داریم  و باید جبران کنیم.

میرشکار یکی از بسترهای تقویت رسانه را جهاد  تبیین خواند و اظهار کرد: باید جهاد تبیین به گوش جهانیان برسد و چهره مستکبرین نشان داده شود.

وی نبودن اموزش برای شناخت دشمن را خلا دانست و تصریح کرد: جنایت های امریکا در لانه جاسوسی در کتاب درسی دانش اموزان باید بیان شود، نسبت به جنایات کومله‌ها باید آگهی داده شود تا مردم بدانند با کردها چه کردند.

میرشکار با تاکید اینکه در مقطع جنگ شناختی باید مطالبه‌گری ما از مسولان نظام عملی کردن رهنمودهای رهبری باشد، خاطرنشان کرد: در میان جنگ شناختی دشمن باید آگاه باشیم، دشمن را بشناسیم، ابزار امروز را بدانیم، امروز مانند جنگ سخت تنها به سلاح گرم نیاز نیست.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
قهرمان فرار از خودنمایی
پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۳
اقدامی مثبت با انتقاد به سران سه قوه
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۹