تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۷
کد مطلب : ۴۶۶۲۹۰
مسئول بسیج رسانه آمل گفت: کسانی که از سواد رسانه ای برخوردار هستند، قادر به تشخیص و تفسیر درست وقایع خواهند بود، آن زمان است که تولیدکنندگان پیام و بهره مندان این فضای هوشمندانه و هدفمند در این محیط حاضر بوده  و در مسیر زمان تهدیدات فعلی را حتی به فرصت تبدیل خواهند کرد.
۰
plusresetminus
بسیج پیش رو در محرومیت زدایی
سید میلاد عظیمی، مسئول بسیج رسانه شهرستان آمل در گفتگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به اینکه بسیج مدرسه عشق و مکتب ایثارگری رشادت و شهادت است، گفت: بسیج برگرفته از فرهنگ بزرگی است که حضرت سیدالشهدا برای ما به ارمغان آورده است.

وی با بیان اینکه بسیج در همه عرصه ها پیش رو امیدآفرینی در جامعه بود، عنوان کرد: بسیج در همه عرصه ها امتحانش را پس داده در کرونا، بلایایی طبیعی و کمک به مناطق محرومچارچوب بسیج پیشرو بوده است و همیشه پیش قراول و پرچمدار صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.

عظیمی با انتقاد از رسانه ها و نهادهای فرهنگی اظهار کرد: متاسفانه در رسانه ها نتوانستیم محتوای خوب تولید کنیم و خوب تبیین نشد البته  نهادهای فرهنگی مانند تبلیغات اسلامی و ارشاد هم در خواب بودند و برای دهه هشتادی ها و نودی ها کاری اثر گذاری انجام نشد.

وی ادامه کرد: وقتی تولید محتوا در رسانه و فضای مجازی نداشته باشید حتما دیگران برای شما تولید کرده و هدایت مسیر را بر عهده می گیرند و به نظر می رسد باید بپذیریم که کارهای انجام نشده در داخل مهمتر از اقدامات خصمانه انجام شده دشمن است که باید مورد تحلیل کارشناسی قرار گیرد

مسئول بسیج رسانه آمل با تاکید بر کیفیت تولید محتوا، خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است رصد و پژوهش های انجام شده در کشور نیز نشان می‌دهد که جامعه کنونی ما از دانش رسانه ای مناسبی برخوردار نیستند و موضوع ایران مجازی نیز از نوعی رهاشدگی رنج می‌برد و به حال خود رها شده است.

وی تصریح کرد: واقعیت این است بدون بهره مندی از سواد رسانه ای مناسب و بومی، توانایی مقابله با حجم انبوه تولیدات رسانه ای و زندگی در فضای مجازی را نداریم و در تولید و بهر مندی منفعل خواهیم بود، پس باید خود مردم را برای مواجهه با این آسیب بزرگ و بهره وری مناسب از آن توانمند سازیم؛ چرا که دشمنان ما در فضای مجازی و رسانه‌های بیگانه از نداشتن سواد رسانه ای ما سوء استفاده کرده و مفاهیم و وقایع را آنگونه که خود می خواهند به ما ارایه می دهند.

عظیمی با تاکید بر اهمیت سواد رسانه ای در جامعه، اظهار کرد: کسانی که از سواد رسانه ای  برخوردار هستند، قادر به تشخیص و تفسیر درست وقایع خواهند بود، آن زمان است که تولیدکنندگان پیام و بهره مندان این فضای هوشمندانه و هدفمند در این محیط حاضر بوده  و در مسیر زمان تهدیدات فعلی را حتی به فرصت تبدیل خواهند کرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
قهرمان فرار از خودنمایی
پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۳
اقدامی مثبت با انتقاد به سران سه قوه
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۹