تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۱
کد مطلب : ۴۶۶۲۸۹
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا از افتتاح فاز اول زباله سوز ساری در ۲۲ بهمن سال جاری خبر داد و متذکر شد: اگر اعتبارات آن فراهم شود، این زباله سوز تقریبا ظرفیت سوزاندن حجم ۵۰۰ تن زباله را در طول روز دارد.
۰
plusresetminus
۲۲ بهمن؛افتتاح اولین فاز زباله‌سوز ساری/۱۰۰ خانه محروم در هفته بسیج افتتاح می‌شود
به گزارش بلاغ، محمد مهدی اقبالپور در گفتگو با خبرنگاران، ضمن تبریک هفته گرامیداشت بسیج، با اشاره به ماموریت بسیج سازندگی گفت: با فرماند رهبر معظم انقلاب در سال ۷۹ بسیج سازندگی به صورت قانونی تشکیل شد و حضور درمناطق محروم جایی که کمتر دستگاه‌های اجرایی در ان منطقه حضور پیدا می‌کنند، را ماموریت خود تعریف کرد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه کربلا با بیان اینکه بدنه این سازمان را گروه‌های جهادی و جهادگران تشکیل می‌دهند، افزود: مازندران دارای فقط ۱۰۰ گروه جهادی واکنش سریع است که در مواقع ضروری برای رفع مشکلات در میدان حاضر می‌شوند.

اقبالپور در ادامه با اشاره به اینکه گروه‌های جهادی سفیران کار و تلاش هستند، خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی در حوزه‌های مختلف دانشی و پژوهشی، عمرانی، بهداشت و درمان، فرهنگی و .. فعالیت می‌کنند که این فعالیت‌ها بر اساس گام دوم انقلاب طراحی شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه کربلا ماموریت اصلی این سازمان را اشتغال و تولید برشمرد و اضافه کرد: اگر تولید در بستر حوزه روستایی شکل بگیرد بخش زیادی از مشکلات کشور حل خواهد شد.

اقبالپور توضیح داد: اگر حوزه روستایی از حوزه معیشت محور خارج شود و به حوزه مولود تبدیل گردد، بخش زیادی از مشکلات مردم و جامعه رفع می‌شود. چرا که ۵۰ درصد تولیددر حوزه روستایی است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه کربلا در ادامه به اقدامات این سازمان در حوزه عمرانی هم اشاره کرد و گفت: بسیج سازندگی در حوزه آبرسانی، راه روستایی، محرومیت زدایی و ساخت خانه محرومین فعالیت دارد.

به گفته اقبالپور ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی در دست ساخت است که ۴۰ کیلومتر آن در هفته بسیج افتتاح می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه کربلا در ادامه با اشاره به آبرسانی به مناطق محروم خاطرنشان کرد: ۷۰ مخزن آب با حجم ۸۰۰۰ متر مکعب در مناطقی که دچار مشکلات آبی هستند، به بهره داری خواهد رسید.

اقبالپور از افتتاح مخازن آبرسانی با حجم ۵۰ هزار مترمکعب در مناطق محروم در هفته بسیج هم خبر داد و گفت: آبرسانی در حوزه‌های آب شرب، آب دام و آب کشاورزی با ۱۹ مجتمع آبرسانی در قالب ۸۰ پروژه تعریف شده است که با قراردادی که با آبفای استان منعقد شد تا سه سال آینده بخش اعظم مشکل آب در مازندران رفع خواهد شد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه کربلا در ادامه به ساخت خانه محرومین هم اشاره کرد و با اعلام اینکه در سال گذشته یک هزار مسکن محرومین تحویل شد، گفت: امسال نیز ۱۰۰۱ خانه محروم در استان در حال احداث است و ۵۰۰ واحد مسکن محروم هم در چابهار بسیج سازندگی مازندران متعهد به ساخت شده است که در هفته بسیج ۲۰۰ واحد تحویل نیازمندان چابهاری می‌شود.

اقبالپور از افتتاح ۱۰۰ خانه محروم در هفته بسیج مازندران هم خبر داد و یادآور شد: توانمندسازی و آموزش برای بهره وری بالا و دانش بنیان کردن بخش صنعتی و کشاورزی از دیگر اقدامات بسیج سازندگی است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه کربلا در بخش دیگری از سخنان خود به زباله سوز ساری هم اشاره کرد و گفت:ساخت زباله سوز ساری به ۱۱ سال گذشته بر می‌گردد که در سال گذشته این پروژه به بسیج سازندگی محول شد. موقعی که این پروژه را تحوریل گرفتیم ۴۵ درصد از ابنیه آن ساخته شده بود.

اقبالپور از افتتاح فاز اول زباله سوز ساری در ۲۲ بهمن سال جاری خبر داد و متذکر شد: اگر اعتبارات آن فراهم شود، این زباله سوز تقریبا ظرفیت سوزاندن حجم ۵۰۰ تن زباله را در طول روز دارد.

مسئول سازمان بسج سازندگی سپاه کربلا در بخش‌های پایانی سخنان خود از تشکیل ۱۴۰۰ صندوق اشتغالزا در محلات هم خبر داد و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال حدود ۵ هزار نفر از این صندوق تسهیلات  اشتغال دریافت کردند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين