با ۶ رای موافق اعضای شورا؛

شهردار ساری برکنار شد

تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۱
کد مطلب : ۴۶۶۲۲۸
در جلسه شورای شهر ساری در خصوص برکناری شهردار ساری پس از پاسخ طالبی به سوالات استیضاح‌کنندگان در نهایت شهردار ساری با ۶ رای موافق و ۳ رای مخالف به کار خود پایان داد.
۰
plusresetminus
شهردار ساری برکنار شد
به گزارش بلاغ؛ چهل و نهمین جلسه شورای شهر ساری ظهر امروز به صورت علنی و با حضور تمامی اعضا و با محوریت استیضاح شهردار ساری برگزار شد.

ذوالفقار شریفی عضو شورای شهر ساری با انتقاد از تعویق چندماهه در پرداخت حقوق گفت: بنا بود با پذیرش شرایط موجود در شهرداری به طور منظم حقوق پرسنل شهرداری در ۲۵ هر ماه پرداخت شود اما متاسفانه این تعهد شما عملی نشد.

وی افزود: موضع شهرداری در برابر آتش‌نشانان موجب شد تا در اوج اغتشاشات شاهد اعتصاب و اعتراض آتش‌نشانان باشیم‌

این عضو شورای شهر ساری خاطرنشان کرد: مشکلات حاد معیشتی و عدم امنیت شغلی علت عمده گلایه آتش‌نشانان زحمتکش و جان برکف شهرداری ساری است.

شریفی ادامه داد: شهردار اصلا نباید پشت میزش در طبقه هفتم بنشیند بلکه باید بدنبال کسب اعتبار در پایتخت باشد و تکاپو برای رشد و پیشرفت شهر باشد.

وی بیان کرد: عمده مردم و پرسنل شهرداری ساری از شما ناراضی‌اند و این در حالی بود که در بدو کار همین پرسنل پشتیبان شما بودند.

جواد طالبی شهردار ساری در پاسخ به موضوعات مطروحه از سوی سه عضو شورا در جلسه استیضاح، اظهار کرد: بیش از ۱۵ ماه است بر کرسی شهرداری نشسته‌ایم و می‌دانستیم مسیر دشواری در پیش است و عهد بستیم.

وی افزود: ما به طور مرتب گزارش هزینه و درآمد را به شورا ارسال کردیم و بر این روال معتقدیم.

شهردار ساری، خاطرنشان کرد: پروژه هایی که طی یک سال گذشته در شهر رقم خورد شامل پروژه روی زمین مانده زباله‌سوز ساری است که با تبدیل به پروژه ملی از شرایط بحرانی خارج شده است؛ این اعتبارات در پی رفت‌وآمد و پیگیری‌های ما به تهران محقق شده است.

این مسئول ادامه داد: در حال اخذ تسهیلات برای اجرای پروژه‌های متعدد شهری هستیم و بلافاصله پس از تحقق با برنامه ورود پیدا خواهیم کرد.

طالبی بیان کرد: پروژه بازپیرایی و سنگفرش بازار مرکز استان را داشتیم که مورد دغدغه‌‌ مردم و کسبه بود و دیگر پروژه مهم شهری به خیابان ایده‌آل اختصاص داشت که انجام شد.

وی عنوان کرد: احداث خانه ورزش، بازار میوه پارک ملل، راه اندازی مجدد کارخانه سنگ شکن و آسفالت پس از ۶ سال، حل مشکلات بازار علاءالدین، اجرای پروژه فاز سوم ابن شهر آشوب، تصفیه خانه و سکوی موقت زباله و ده‌ها موارد دیگر از اقدامات انجام گرفته طی این مدت است.

شهردار ساری اعلام کرد: آسفالت خیابان ۸ متری پس از پل کابلی در دستور کار ما قرار دارد و حل موانع اجرای این پروژه می‌تواند گره ترافیکی بلوار امام رضا علیه السلام را باز کند.

این مسئول افزود: پروژه مهار آب‌های سطحی نیز با اخذ ردیف اعتباری اجرا شده است و امیدواریم با کسب اعتبار جدید این پروژه را به اتمام می‌رسانیم.

طالبی اشاره کرد: هزینه تخصیص بودجه ملی در خارج محل مشخص شده، جرم محسوب می‌شود و لذا تخصیص اعتبار ۱۰۰ میلیاردی در محل مشخص خود خرج شد.

وی تشریح کرد: گردن من در برابر قانون از تار مو باریک‌تر است و هراسی نداریم چون مرتکب تخلفی نشده‌ایم.

شهردار ساری گفت: من مدیر اجرایی هستم و فرد سیاسی نیستم و فقط به اجرا و اجرایی شدن خدمات شهری فکر می‌کنم.

این مسئول ادامه داد:  من منکر ارتکاب فساد در شهرداری نمی‌شوم اما هر کجا فسادی ببینیم قاطعانه و به جد برخورد می‌کنیم.

طالبی اذعان کرد: راه اندازی طرح شهردار شب به جهت اقدامات شبانه روزی شهرداری اجرا شد و مفید فایده بود و ما بدنبال آسفالت متوازن در نقاط گوناگون شهری هستیم.

وی خاطرنشان کرد: از سرمایه‌گذاران برای مشارکت در طرح‌های متعدد ما در اطلس سرمایه‌گذاری ساری دعوت می‌کنیم.

شهردار ساری افزود: بدهی‌های گذشته و هزینه‌های متعدد جاری در ارائه خدمات در کنار هزینه‌های اجرای پروژه‌ها و پرداخت حقوق از هزینه‌های ماهانه و جاری است که شهرداری باید بپردازد.

این مسئول گفت: بازار میوه در پارک ملل برای افزایش خدمات به مردم ایجاد شده است و بنا است در سایر نقاط شهری نیز احداث شود.

طالبی عنوان کرد: درآمدهای شهرداری ما حصل رضایت مندی شهروندان است و ما از این بابت از تمام شهروندان سپاسگزاریم.

وی در خصوص عزل و نصب پرسنل گفت: عزل و نصب پرسنل در حیطه کار بنده است و هیچ پرسنلی در دوره بنده جذب شهرداری نشده است.

شهردار ساری خاطرنشان کرد: ما شورا گریزی را تکذیب می‌کنیم و تمامی اقدامات شهرداری در چارچوب قانون و اطلاع شورا انجام گرفته و می‌گیرد.

این مسئول ادامه داد: ما این آمادگی را داریم که در جهت رفع شبهات مالی شورا با معرفی حسابرس کلیه دفاتر و اسناد را در اختیار حسابرس قرار دهیم.

طالبی اعلام کرد: تبدیل وضعیت خانواده شهدا و ایثارگران در حال انجام است، اعتراض هم به دیوان عدالت از سوی برخی انجام شده و ما پاسخ خود را به دادگاه اعلام کردیم.

وی در پایان متذکر شد: تلاش شهرداری به سمت خدمات‌دهی متوازن و عدالت محوری است، لذا با نگاهی نو به دنبال پروژه‌ها و راهکارهای جدید هستیم.

در پایان رای گیری در خصوص برکناری شهردار ساری پس از پاسخ طالبی به سوالات استیضاح‌کنندگان در نهایت شهردار ساری با ۶ رای موافق و ۳ رای مخالف به کار خود پایان داد.

احمدی عضو شورای شهر ساری با اعلام این مطلب گفت: شهردار ساری از هم اکنون از سمت خود برکنار و باید اعضا گزینه‌های سرپرست شهرداری را اعلام تا رای گیری صورت گیرد.

آقایان مصطفی احمدی فولادی و کیاعلیزاده به عنوان دو گزینه سرپرستی معرفی شدند که با اکثریت آرا، احمدی فولادی به مدت سه ماه سرپرست شهرداری ساری شد.

اعضای شورا انتخاب شهردار را به زمان دیگری در مدت قانونی سه ماهه موکول کردند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

قرآن در سیره امام رضا‌(ع)
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۴:۲۷
افتتاح سد گلورد در سال ۹۸ نمایشی بوده است
شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۰
درمان رایگان بیماران سرطانی پس از غربالگری
پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۱
برگزاری ۱۵۰ برنامه دهه کرامت در شهرستان نور
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۰
تکمیل زنجیره تولید با توسعه صنایع تبدیلی
يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۱
مردم از مسئولان گره‌گشایی می‌خواهند
جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۶
۱۸ بانک در نهضت ملی مسکن بدون عملکرد!
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۵