تاریخ انتشارشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۹
کد مطلب : ۴۶۶۱۸۶
استاندار مازندران با بیان اینکه اولین هواپیما کارگو وارد استان مازندان شد که در این راستا دو هفته فرصت دادیم تا دستگاه‌های مختلف اقدامات لازم را جهت راه انداری کارگو در استان انجام دهند؛ گفت: همه محصولاتی که در استان صادر می‌شود باید براساس استانداردهای مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی باشد، و الا اجازه نمی‌دهیم هیچ محموله‌ای از استان خارج شود.
۰
plusresetminus
پای هواپیمای کارگو به مازندران باز شد/برخورد قاطعانه با صادرکنندگان محصولات غیراستاندارد
به گزارش بلاغ؛  سیدمحمود حسینی پور در جلسه شورای سیاست گذاری کشاورزی مازندران با عنوان اینکه اولین هواپیما کارگو وارد استان مازندان شد که در این راستا دو هفته فرصت دادیم تا دستگاه‌های مختلف اقدامات اولیه و لازم را جهت راه انداری کارگو در استان انجام دهند، اظهار کرد: در حال پیگیری هستیم تا با توجه به نرخ هایی که حمل و نقل هوایی دارد از طریق وزارت صمت سوبسیت بنزین را با قیمت مناسب تری در اختیار صادرکنندگان قرار دهیم و مشکلات این بخش را حل کنیم.

وی ادامه داد: حمل و نقل دریایی به‌ویژه ازطریق بندر امیرآباد یک امکان مناسب برای صادرکنندگان است که می بایست برخی از خدمات را در این حوزه تسهیل کنیم تا شاهد روند توسعه صادرات محصولات استان باشیم.

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه امر کشاورزی و اهمیت این مقوله در استان مازندران هرچه جلوتر می رویم بیشتر برای ما اهمیت پیدا می کند و نیازمند تحول در سیاست گذاری‌هایمان در جهاد کشاورزی هستیم، خاطرنشان کرد: استانداردهای ضروری که نیازمند صادرات است را باید رعایت کنیم و تولیدات ما باید مناسب استانداردهای روز دنیا باشد.

استاندار مازندران ادامه داد: ترویج محصولات با کیفیت در حوزه مرکبات باید در دستور کار مجموعه جهاد کشاورزی قرار گیرد.

حسینی‌پور تاکیدکرد: موضوع کیفیت بخشی و تحول در تولیدات مرکبات باید به عنوان یک نهضت قوی در استان مازندران دیده شود و شناسنامه دار کردن باغات یکی از فرآیندهایی است که باید با سرعت بیشتری پیش برود و مجموعه سورتینگ‌های استان باید با باغات مازندران تعامل بیشتری داشته باشند.

وی اعلام کرد: انعکاس دغدغه کشورهای هدف صادراتی و باغداران استان می‌تواند منجر به فرهنگ سازی شود و آموزش و انتقال اطلاعات باغداران نمونه استان، موجب ارتقای کیفیت محصولات و توسعه صادرات می شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه با صادرات غیراستاندارد حتما برخورد می‌کنیم، چرا که به کل مرکبات استان لطمه وارد می‌کند؛ اذعان کرد: برداشت مرکبات و سایر محصولات می‌بایست به‌صورت واحد انجام بگیرد و نظرات کارشناسی می‌بایست رعایت شود.

نماینده عالی دولت در استان، متذکر شد: همه محصولاتی که در استان صادر می‌شود باید براساس استانداردهای مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی باشد، و الا اجازه نمی‌دهیم هیچ محموله‌ای از استان خارج شود.

حسینی‌پور تصریح کرد: براساس ضرب الاجل یک هفته‌ای می‌بایست مطالبات باغداران که مربوط به خرید تضمینی میوه شب عید سال گذشته است پرداخت گردد که علیرغم اختلاف قیمتی که در این راستا وجود دارد، مطالبات 30 میلیارد تومانی باغداران استان طی روزهای آتی پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين