تاریخ انتشارجمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
کد مطلب : ۴۶۶۱۴۶
جوان ترین، بلندقدترین، گران ترین، پرحاشیه ترین، فراموشکارترین و... بازیکنان و تیم ها در جام جهانی 2022 را بشناسید
۰
plusresetminus
ترین‌های بازی‌های جام جهانی قطر 2022
به گزارش بلاغ؛ فقط سه روز تا آغاز بازی های جام جهانی 2022 باقی مانده تا انتظار چهار سال و نیمه طرفداران فوتبال برای تماشای مهم‌ترین رویداد فوتبالی به پایان برسد. شمارش معکوس بازی های جام جهانی 2022 در حالی به صدا درآمده که اخبار و اتفاقات این رویداد ورزشی در کانون توجه مردم کشورهای مختلف قرار دارد. تیم های حاضر در بازی های جهانی در حالی اندک اندک به قطر می رسند که جام جهانی 2022 به دلیل شرایط آب و هوایی کشور همسایه مان برای اولین بار در زمانی خارج از روزهای تابستان برگزار می‌شود و همین مسئله آن را تبدیل به متفاوت‌ترین جام جهانی کرده است. ضمن این که این مسابقات، آخرین جام جهانی با حضور 32 تیم خواهد بود و قرار است از دوره بعدی، بازی‌ها با 48 تیم برگزار شود. طی روزهای گذشته، رسانه های ورزشی در جهان به حواشی روزهای قبل از سوت آغاز مسابقات می پردازند و هرکدام از ویژگی هایی می گویند که قطر 2022 را از جام های جهانی قبلی متمایز می کند. در ادامه به مرور «ترین»هایی مانند جوان ترین، بلندقدترین،  گران ترین، پرحاشیه ترین و... بازیکنان و تیم‌ها و حتی «ترین»های مربوط به قطر و جام جهانی 2022 می پردازیم.


گران ترین
 قطرهزینه های زیادی برای میزبانی جام جهانی انجام داده است. بر اساس گزارش دیلی استار، قطر 200 میلیارد دلار برای پروژه‌های زیربنایی از جمله ساخت ورزشگاه، بزرگراه‌ها، هتل‌ها و... هزینه کرده که به عبارتی این جام جهانی را به گران‌ترین میزبانی در تاریخ این مسابقات بدل کرده است.

جوان ترین
دو روز پیش با پایان مهلت اعلام فهرست نهایی تیم‌های حاضر در جام جهانی، فیفا اقدام به معرفی ۳۲ تیم صعود کرده به این مسابقات کرد تا مشخص شود ۸۳۱ بازیکن در جام جهانی حضور خواهند داشت. از بین 831 بازیکن حاضر، جوان‌ترین بازیکن این مسابقات یوسف موکوکو مهاجم 17 ساله تیم ملی آلمان است که البته در روز بازی افتتاحیه، وارد 18 سالگی می‌شود! جالب است بدانید جوان ترین تیم جام جهانی 2022 هم تیم غناست.

مسن ترین
تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2022 بالاترین میانگین سنی را در بین 32 تیم حاضر دارد. میانگین سنی بازیکنان تیم ملی ایران 28.9 است، مکزیک و آرژانتین تیم‌های بعدی این جدول هستند. البته به گفته برخی طرفداران فوتبال نمی‌توان به ایران لقب پیرترین تیم جام جهانی را داد، به این دلیل که 27 تا 31 سالگی بهترین سال‌های حرفه‌ای یک بازیکن به حساب می‌آید. جالب است بدانید مسن ترین بازیکن جام جهانی هم آلفردو تالاورا بازیکن تیم ملی مکزیک است که در 40 سالگی به قطر آمده است.

با تجربه ترین
لیونل مسی کاپیتان تیم ملی آرژانتین با 19 بازی در جام جهانی، باتجربه ترین بازیکن این مسابقات است. ‌ستاره آرژانتینی در جام‌جهانی 2022 قطر، شانس شکستن رکورد مارادونا، مالدینی، کلوزه و در نهایت، لوتار ماتیوس را خواهد داشت که رکورددار انجام بیشترین بازی در تاریخ مسابقات جام‌جهانی هستند که در این بین ماتیوس، تنها بازیکنی است که پنج دوره متوالی در معتبرترین آوردگاه فوتبالی جهان حاضر بوده است. البته به محض آغاز مسابقات و به میدان رفتن مسی و رونالدو در این مسابقات، ماتیوس دیگر تنها نخواهد بود.

مرگ آورترین
کشور قطر با به‌کارگیری ناایمن ده‌ها هزار کارگر مهاجر آسیایی و آفریقایی در ساخت و ساز ورزشگاه‌ها و هتل‌های بزرگ برای جام جهانی، عملا در شرایط سخت تابستان این کشور موجب مرگ هزاران کارگر و آسیب دیدگی هزاران کارگر ساختمانی و خدماتی دیگر شده است و این مسئله از سال ۲۰۱۶ انتقاد بسیاری را در سازمان جهانی کار از این کشور برانگیخته و محکومیت آن‌ها را موجب شده است. هرچند آمار رسمی درباره تعداد کارگران کشته شده برای جام جهانی قطر اعلام نشده اما برخی منابع از کشته شدن بیش از شش هزار نفر در این کشور خبر داده اند که البته برخی آن را نادرست می دانند.

پرحاشیه ترین
سه روز آینده یکی از پرحاشیه‌ترین جام‌های جهانی در کشور کوچک حاشیه خلیج‌فارس آغاز خواهد شد. از همان زمان انتخاب این کشور به‌عنوان میزبان مسابقات، شایعات و شائبه‌های زیادی درباره آن منتشر شده است و بسیاری معتقدند قطری‌ها تنها به لطف نفوذ سیاسی و مالی خود در نهادهای مختلف از جمله فیفا توانسته‌اند به این میزبانی دست پیدا کنند. حدود پنج سال پیش رسانه ساندی تایمز از اسنادی نوشت که قطری ها برای گرفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲، رشوه کلانی حدود ۴۰۰ میلیون دلار به فیفا داده اند و علاوه بر این ۴۰۰ میلیون دلار، ۴۸۰ میلیون دلار هم سه سال بعد از اعلام میزبانی از طرف قطر به فیفا ارائه شده است.

فراموشکارترین!
با خبری که دیروز منتشر شد، لقب فراموشکارترین تیم جام جهانی را باید به غنا داد. در اتفاقی عجیب و بی‌سابقه اعضای یکی از تیم‌های حاضر در جام جهانی قطر فراموش کردند لباس های خود را به قطر بیاورند! اعضای تیم ملی غنا، بعد از ورود به قطر، متوجه شدند که لباس های خود را جا گذاشته اند! آن ها اکنون دست به دامان پست شده اند تا این لباس‌ها را پیش از شروع جام به دست‌شان برساند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
نادره بانوان عالم
شنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰
نگاه برخی قدرت‌ها به مدیریت رهبری
جمعه ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰