LOCK}']['func'] = 'Get_Polls_Content'; $conf['{POLL_GENERAL_BLOCK}']['prms']['section_id'] =0; ?>LOCK}']['func'] = 'Get_Polls_Content'; $conf['{POLL_GENERAL_BLOCK}']['prms']['section_id'] =0; ?> برخورد قاطع سازمان بازرسی با ترک فعل مدیران دستگاه‌های اجرایی | بلاغ نیوز
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۲
کد مطلب : ۴۶۵۸۹۱
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: در برخی موارد دستگاه‌ها دچار ترک فعل می‌شود و با آن برخورد خواهد شد و یکی از مشکلات موجود در جامعه مسئله ترک فعل و عدم انجام وظیفه از سوی دستگاه و مدیران است.
۰
plusresetminus
برخورد قاطع سازمان بازرسی با ترک فعل مدیران دستگاه‌های اجرایی
به گزارش بلاغ، ذبیح الله خدائیان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مازندران با اشاره به اینکه سازمان بازرسی کل کشور طبق قانون نظارت بر اجرای قانون و حسن امور را برعهده دارد، اظهار کرد: در دوره جدید تحول و تعالی در قوه قضائیه وظیفه داریم قوانین را رصد کنیم و ببینیم دستگاه‌ها به این قوانین عمل می‌کنند یا خیر و براین اساس قوانین را رصد می‌کنیم.

وی ادامه داد: پس از ابلاغ تکالیف از دستگاه درخواست می‌کنیم تا اقدامات را اعلام کنند و پس از آن نسبت به راستی آزمایی اقدام می‌شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور قانون جوانی جمعیت یا قوانین مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، قانون حمایت از کالای ایرانی و ارتقای سلامت اداری را از جمله قوانینی برشمرد و گفت: اجرای این قوانین توسط دستگاه‌ها رصد می‌شود.

خدائیان یادآور شد: در برخی موارد دستگاه‌ها دچار ترک فعل می‌شود و با آن برخورد خواهد شد و یکی از مشکلات موجود در جامعه مسئله ترک فعل و عدم انجام وظیفه از سوی دستگاه و مدیران است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ترک فعل را از جمله مشکلات برشمرد و گفت: نظارت بر حسن اجرای امور نیز از دیگر وظایف است و به عنوان عضوی از مجموعه دستگاه قضائی در شورای حفظ حقوق بیت المال در پیشگیری از وقوع جرم و شناسایی سو جریان‌ها و انحرافات و تخلف از قوانین کمک می‌کنیم.

وی پیشگیری از وقوع جرم را مسئله بسیار مهم برشمرد و گفت: تلاش می‌کنیم قبل از وقوع جرم و بروز خسارت هشدار دهیم و طبق قانون هشدار سازمان بازرسی دارای ضمانت اجرایی است.

نماینده ولی فقیه در مازندران نیز گفت: طی دهه های گذشته عرصه های منابع طبیعی با ساخت وسازهای بی رویه در قلب جنگل مورد تجاوز و تخریب قرار گرفته است.

 آیت الله محمدباقر محمدی لائینی با اشاره به نفوذناپذیری دستگاه‌های نظارتی گفت: طی دو دهه اخیر شاهد گسترش تخلفات در حوزه منابع طبیعی هستیم و به دلیل گران و ارزشمند بودن مورد چشمداشت انسان‌های سودجو قرار گرفته است.

وی با اظهار اینکه هر سانتی متر جنگل و منابع طبیعی مازندران ارزش بسیاری دارد، گفت: هر چه مرغوبیت بالاتر رود انگیزه‌ها برای چپاول بیشتر می‌شود و در این راستا وظیفه دستگاه‌های نظارتی بیشتر خواهد شد.

امام جمعه ساری ادامه داد: در مازندران تجاوزات به منابع طبیعی و ساخت وسازهای بی رویه در قلب جنگل و منابع طبیعی و بیرون بافت روستایی صورت گرفته است و در سنگر بازرسی سنگربان بیدار، زرنگ و نفوذناپذیر لازم است و در عین حال نرمش قهرمانانه داشته باشد تا کارها قفل نشود.

نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: انتظار داریم با روی کارآمدن بازرس کل جدید در مازندران شاهد برخورد ویژه با آسیب‌های موجود در استان باشیم و شیوه‌های پیشگیری از آسیب‌ها و برخورد با آن مدنظر قرار گیرد.

محمدی لائینی یادآور شد: در دولت انقلابی انتظار کارهای انقلابی و جهادی از تمام مسئولان داریم و باید با ترک فعل و فعل سو مقابله شود زیرا آسیب‌های زیادی از ترک فعل دچار شدیم و باید با انسان‌های خائن برخورد شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
کاویان
در این مورد که ترک فعل باشد بدتر را در محیط زیست مازندران داریم و کسی هم کاری ندارد . کسی که در دوران سرپرستی خود همه کار کرد .سیاسی ، مالی اعتراض پرسنل ومردم وهمه .کشته شدن پلنگ و دهها مورد دیگر . عجیبتر جواب استعلام هم منفی شده و با پارتی بازی استعلام مجدد گرفتند ؛ تنها دلیل ماندن رفاقت ودوستی با رئیس سازمان هست . در دولتی که ادعای عدم پارتی بازی و زد وبند را می گوید چه بگوییم .شما کمک کنید
feedback
Iran, Islamic Republic of
مونا
لطفا سری به محیط زیست مازندران و مدیرش (کاویان ) بزنید که هیچ کاری نمی کند ؛ چون نیازی ندارد .رفیقی (رئیس سازمان ) را دارد وبس
پربيننده ترين