تاریخ انتشارشنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۴
کد مطلب : ۴۶۵۸۳۰
وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه 10 میلیون موتورسیکلت فعال بیمه شخص ثالث ندارند گفت: با بخشودگی ۱۰۰درصد جرایم بیمه امیدواریم شرایط برای دریافت بیمه‌نامه تسهیل شود.
۰
plusresetminus
وزیر اقتصاد: 100 درصد جریمه موتورسیکلت‌های فاقد بیمه بخشیده شد
به گزارش بلاغ؛ سید احسان خاندوزی با اشاره به اینکه، قریب به 12 میلیون موتورسیکلت‌ فعال داریم که کمتر از دو میلیون موتورسیکلت‌ بیمه‌نامه شخص ثالث دارند، افزود: با توجه به الزام قانونی برای برخورداری از بیمه، در شرایط بروز حادثه فقدان بیمه موجب خسارات زیادی به موتور‌سواران می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از موانعی که موتورسواران برای بیمه اقدام نمی‌کنند این است که با وجود فقدان بیمه‌نامه باید یک سال جریمه بپردازند و حالا در قالب این ابلاغیه این موانع برداشته شده است و هر فردی که اقدام به بیمه شخص ثالث برای موتورسیکلت خود کند 100 در صد جریمه او بخشیده می‌شود.

وزیر اقتصاد با اشاره به تأکید رئیس‌جمهور مبنی بر تسهیل در انجام این کار اظهار امیدواری کرد که ابلاغیه اخیر موجب شود تا افراد برای موتورسیکلت و ماشین‌آلات کشاورزی اقدام به دریافت بیمه‌نامه شخص ثالث کنند، گرچه ممکن است بخشودگی جرایم از درآمدهای دولت هم کم کند.

خاندوزی افزود: بخشودگی اعلام شده ویژه موتورسیکلت‌ها و وسایل‌نقلیه کشاورزی فاقد بیمه‌نامه به مدت 29 روز از 15 آبان تا پایان روز 13 آذر اعمال می‌شود.

او یادآور شد: با دستور رئیس‌ کل بیمه مرکزی برای تخفیف در نرخ بیمه‌نامه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها هم قرار است دستورالعمل جدیدی صادر شود که امیدواریم مجموعا موجب شود تا موتورسواران با اطمینان بیشتری از وسیله‌نقلیه خود استفاده کنند به خصوص برای کسانی که با موتورسیکلت خود امرار معاش و کسب درآمد می‌کنند با اطمینان خاطر بیشتری بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چرایی آزمون الهی
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۲
طوفان‌الاقصی با دستاوردهای بی‌نظیر
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۰۴:۰۰