گام دوم طرح نهضت ملی مسکن برداشته شد

آغاز ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در ۱۳ شهر جدید

تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۷
کد مطلب : ۴۶۵۷۸۰
دومین مرحله از تعهد شرکت عمران شهرهای جدید برای ساخت مسکن در شهرهای جدید به تعداد ۱۰۰ هزار واحد در ۱۳ شهر با دستور وزیر راه و شهر‌سازی آغاز شد.
۰
plusresetminus
آغاز ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در ۱۳ شهر جدید

به گزارش بلاغ؛ دومین مرحله از تعهد شرکت عمران شهرهای جدید برای ساخت مسکن در شهرهای جدید به تعداد ۱۰۰ هزار واحد در ۱۳ شهر با دستور وزیر راه و شهر‌سازی آغاز شد.

دیروز (چهارشنبه ۱۱ آبان) طی مراسمی با حضور «رستم قاسمی» وزیر راه و شهر‌سازی عملیات اجرایی ساخت ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن به صورت ویدئوکنفرانسی در ۱۳ شهر جدید کشور آغاز شد.

بر این اساس این گزارش، ساخت ۲۲ هزار و ۵۶۶ واحد در شهر جدید پرند، ۱۶ هزار واحد در بهارستان، ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد در هشتگرد، ۹۷۸۱ واحد در شهرک صدرا، ۱۱ هزار واحد در گلبهار، ۶۹۰۳ واحد در سهند، ۵ هزار واحد در شهریار، ۵ هزار واحد در شهر گلمان، ۳ هزار واحد در ایوانکی، ۲۷۵۰ واحد در شهر جدید پردیس، یک هزار واحد در شیرین شهر، ۲۵۰۰ واحد در فولادشهر و یک هزار واحد در شهر جدید رامین ساخته خواهد شد.
کل واحدهای مورد تعهد شرکت عمران شهرهای جدید در طرح نهضت ملی مسکن تا پایان سال ۱۴۰۴، ۷۰۰ هزار واحد است که از این تعداد در اردیبهشت ماه امسال ۱۰۰ هزار واحد کلنگ‌زنی شد و امروز در مرحله آماده‌سازی زمین به پیشرفت ۶۰ درصدی و در مرحله ساخت به پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصدی رسیده است. دیروز نیز، ۱۰۰ هزار واحد دیگر به دستور وزیر راه و شهر‌سازی در ۱۳ شهر کلنگ‌زنی شد.
گام دوم طرح نهضت ملی مسکن
وزیر راه و شهر‌سازی پیش از آغاز مراسم احداث این یکصد هزار واحد مسکونی گفت: با استعانت از اهل‌بیت، گام دوم طرح نهضت ملی مسکن با احداث یکصدهزار واحد مسکونی دیگر در شهرهای جدید برداشته می‌شود.
به گزارش فارس، رستم قاسمی با اشاره به اینکه در گام اول نیز عملیات ساخت یکصدهزار واحد مسکونی با حضور رئیس‌جمهور آغاز شده بود، گفت: یکصدهزار واحد مسکونی گام اول 60 درصد پیشرفت در مرحله آماده‌‌سازی دارد و پیشرفت فیزیکی این واحدها به طور متوسط 15 درصد است.
وی افزود: یکصدهزار واحد گام دوم در 13 شهر جدید ساخته می‌شود.

قاسمی با اشاره به اینکه نهضت ملی مسکن هم‌اکنون 328 هزار متقاضی واجد شرایط در شهرهای جدید دارد، تأکید کرد: با اجرای گام اول و دوم نهضت ملی مسکن 200 هزار خانواده متقاضی صاحب مسکن خواهند شد و عملیات ساخت به طور متوسط یک‌ سال و نیم زمان می‌برد.

وی ادامه داد: طرح‌های جدید صدرا، پرند، ایوانکی و سهند مقصد ساخت واحدهای مسکونی در شهرهای جدید است و تلاش می‌کنیم در این شهرها 700 هزار واحد مسکونی بسازیم.

وزیر راه و شهر‌سازی در بیان تراکم نهضت ملی مسکن گفت: در مجموع 30 درصد از واحدهای ساخته شده در شهرهای جدید یک طبقه و به صورت ویلایی ساخته می‌شوند و مابقی در طبقات 3 تا 4 تایی به مردم تحویل می‌شود.

به گزارش رسیده، رستم قاسمی مردادماه امسال با اشاره به این‌که 1.5 میلیون واحد نهضت ملی مسکن در حال ساخت (فونداسیون و نازک‌کاری) است، گفته بود: برنامه ما این است که تا پایان شهریور 1401 سهم زمین 4میلیون واحد نهضت ملی مسکن را تعیین تکلیف 
کنیم.
وی ادامه داده بود: در مسکن مهر کل زمین‌هایی که دولت تامین کرد برای 1.6 میلیون واحد بود، اما در نهضت ملی مسکن همه زمین‌ها به‌صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين