تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۷
کد مطلب : ۴۶۵۰۴۲
همزمان با هیاهوی رسانه‌ای برخی سلبریتی‌ها و چهره‌های مطرح پس از اتفاقات اخیر در ایران، سکوت آنها در پی شهادت دختران بی‌گناه در افغانستان، آشکارا اثبات کرد که این افراد، هرگز به‌دنبال دفاع از زن و مقام زن در کشورهایشان نبوده و فقط نگران آسیب دیدن وجهه‌شان در بین هنرمندان غربگرا و دنبال‌کنندگان خود هستند.
۰
plusresetminus
سکوت سلبریتی‌ها در محکومیت کشتار دختران افغان

به گزارش بلاغ؛ رفتار و واکنش‌ برخی سلبریتی‌های داخلی و خارج‌نشین در قضیه مرگ مهسا امینی، قابل توجه بود. طی روزهای گذشته، بسیاری از هنرمندان با موضع‌گیری غیرملی خود در این موضوع، بر آتش اغتشاشات بنزین ریختند و با تهییج جوانان و دنبال‌کنندگان خود و کشاندن آنها به خیابان‌ها، خواسته‌های معترضان را به انحراف کشاندند. از سویی دیگر برخی هنرمندان نیز اعلام کردند از سوی برخی گروه‌ها و جریان‌های خاص تحت فشار هستند تا در این‌باره موضع‌گیری تند کنند.

در میانه این آشوب‌های خیابانی و مجازی، روز جمعه گذشته حمله‌ای تروریستی در یک مرکز آموزشی در غرب کابل به وقوع پیوست که در پی آن دست‌کم ۳۵ نفر شهید و ۸۲ نفر دیگر زخمی شدند که تمامی قربانیان آن دانش‌آموز و بیشتر دختران بودند.

نکته‌ای که در این‌باره قابل توجه است سکوت سلبریتی‌ها و چهره‌های مطرحی است که طی روزهای گذشته در پی جان‌باختن مهسا امینی، تحت تأثیر فضای ساخته‌شده، خشمگین شدند و یا فریب فشارهای افراطیون را خوردند و جوانان هوادارشان را به خیابان‌ها کشاندند اما در پی شهادت دختران بی‌گناهی که قربانی گروه‌های تروریستی که ایران، فرمانده مبارزه با آنها بوده، شده‌اند سکوت اختیار کرده و حاضر به دفاع از آنها و حتی تسلیت به مردم همسایه خود نشدند.
این موضوع اما تنها به سلبریتی‌های ایرانی ختم نمی‌شود و تمامی چهره‌های خارجی و حتی افغانستانی نیز که در این چند روز اخیر با استوری‌کردن تصاویری از مهسا امینی، سوگواری و ابراز همدردی ایرانیان را به ‌حاشیه کشانده و هدف اصلی خود یعنی تجزیه ایران را بر این موج سوار کرد.

در این چند روزه، هیچ صدایی برای دادخواهی این دانش‌آموزان بی‌گناه از سوی سلبریتی‌ها بلند نشد. هنرمندانی که کنسرت‌های خود را با یاد مهسا امینی آغاز می‌کردند این بار سکوت اختیار کردند. حتی «آریانا سعید» خواننده زن افغانستانی که طی چند روز اخیر در صفحه شخصی خود با پخش تصاویری از مهسا، شعار گروهک تروریستی و تجزیه‌طلب پژاک یعنی «زن، زندگی، آزادی» را منتشر و از زنان ایرانی حمایت کرده بود، در حالی که هنوز خون هموطنان بی‌گناه خودش خشک نشده بود، در آمریکا کنسرت برگزار کرد. «فرشته حسینی» بازیگر افغانستانی که در سینمای ایران فعالیت می‌کند، برای «مهسا امینی» در صفحه شخصی خود مطالبی را منتشر کرد اما پس از انفجار تروریستی روز جمعه کابل و شهادت ده‌ها دختر هموطنش، ترجیح داد سکوت اختیار کند تا از سوی دنبال‌کننده‌های تندرو و گروه‌های فشار مجازی تحت حمله قرار نگیرد.
 
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
شکستن ایران متحد هدف اصلی دشمن
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
بسیج چیست و بسیجی کیست؟
يکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۳:۳۸