تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳
کد مطلب : ۴۶۵۰۳۶
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: امروز همه ما باید هم باید حافظ وعده خدا درباره امام زمان (ع) و هم حافظ موعود باشیم، دین خدا ساده است اما دینداری در زمان غیبت سخت است.
۰
plusresetminus
حافظ وعده خدا و موعود باشیم/ دینداری در زمان غیبت سخت است
به گزارش بلاغ، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در مراسم شهادت امام حسن عسکری (ع) در حوزه علمیه امام حسن عسکری (ع) در مسجد هدایت آمل، ضمن تسلیت ایام، اظهار کرد: سالروز آغاز امامت و رهبری حضرت ولی عصر (عج) همزمان با شهادت امام یازدهم (ع) جای تبریک و تهنیت دارد.

وی از آمل با عنوان شهرستانی مهم و عالم‌خیز با سابقه‌ای بسیار درخشان یاد کرد و افزود: در حال حاضر نه از حوزویان انتظار اشتباه داریم و نه از منبری‌ها، همه باید در کنار فعالیت‌های حوزوی فعالیت‌های تبلیغی شهرستانی داشته باشند.

محمدی لائینی با اشاره به تفاوت امام حسن عسکری (ع) با امامان دیگر، گفت: این امام وظیفه حفظ موعود امامان را برعهده داشتند، ولی ائمه دیگر وظیفه حفظ وعده خدا را، وعده آمدن منجی و مصلح کل، وعده ای است که در کتب آسمانی به‌وسیله انبیا و ائمه اطهار (ع) به همه امت‌ها داده شده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر حفظ این وعده، اضافه کرد: نباید روزنه امیدی که مردم در رنج‌های زندگی و کشاکش ظلم ظالمان دارند بسته باشد، بلکه باید امیدوار باشند؛ این امید نباید از بین برود.

این مسئول در ادامه اعلام کرد: امام عسکری (ع) باید مهدی (عج) را از تجاوز و سوءقصد ظالمان حفظ می‌کردند، دشمنان می‌دانستند که این حضرت از دامن این پدر بر خواهد آمد و همه بر آن بودند که از زمان پس از تولد ایشان او را از بین ببرند.

وی اضافه کرد: امام حسن عسکری (ع) هم باید به مردم می‌فهماندند که حضرت مهدی (عج) متولد شد و هم باید او را از شر اشرار و دشمنان حفظ می‌کردند که کار سختی بود، بر این اساس امام حسن عسکری (ع) مهدی (عج) را به یاران خاص خود نشان می داد اما از نگاه عوام پنهان نگه می‌داشت.

محمدی لائینی با اشاره به ماجرای وعده نجات بنی اسرائیل درباره حضرت موسی (ع)، گفت: همه می‌دانستند که حضرت موسی (ع) ظهور خواهد کرد، پس از تولد ایشان حفظ این فرزند توسط آسیه مادر و خواهر ایشان انجام شد و از طرفی وعده آمدنش نیز داده شده بود.

این مسئول با بیان اینکه ظهور پیامبر بزرگ اسلام (ص) نیز از قبل داده شده بود اما حفظ آن به عهده عبدالمطلب و ابوطالب بود؛ اینها به حفظ موعود و حفظ وعده پرداختند، تصریح کرد: در اشعار قصیده تائیه درباره امام زمان (عج) آمده که عروج ایشان حتما اتفاق خواهد افتاد، ایشان امام دوازدهم است.

وی اضافه کرد: اگر از عمر دنیا جز یک روز باقی نمانده باشد خداوند آن یک روز را آنقدر طولانی میکند تا ظهور رقم خورده و دنیا پر از عدل و داد شود، اما زمان آن از اسرار است همچون زمان روز قیامت.

محمدی لائینی یادآور شد: امروز همه ما باید هم حافظ وعده خدا درباره امام زمان (ع) و هم حافظ موعود باشیم، نگذاریم که روح امید و انتظار فرج در میان مردم ضعیف باشد، وعده خدا را باید تقویت کرده و تازه نگه داریم، البته حافظ اصلی امام زمان (عج) خداست.

این مسئول خاطرنشان کرد: امام راحل از شهر هزارسنگر آمل با عنوان شهری انقلابی یاد کرده قطعا از این شهر شادی به امام زمان (عج) می رسد، به‌خصوص در این روزها که مردم ولایی استان با اغتشاش‌گران همراهی نمی‌کنند، تعداد اندکی با به آتش کشاندن اماکن عمومی و سوءقصد و خشونت به میدان آمدند اما مردم با آنها همراهی نکردند در کنار آن نیروهای مسلح ما که مظلوم اما مقتدر هستند موفق بوده و بدنه مردم با اغتشاشگران همراهی نکردند تا جایی که سران فتنه اعلام شکست کردند.

وی تاکید کرد: امام زمان (عج) نامه اعمال این مردم را می‌بیند پس این مردم حافظ موعود هستند، مقام معظم رهبری روز گذشته نقش پدری و سعه صدر خودشان را به اثبات رساندند، به یک عده بدون هیچ علم و دلیلی روی آتش بنزین ریختند فرمودند اینکه یک عده اشتباه کردند نباید بدنه سالم کل مجموعه همچون هنرمندان، ورزشکاران، دانشجویان و دانش آموزان را زیر سوال ببریم، البته قطعا عوامل اغتشاش باید مجازات شده و خسارات وارده را جبران کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
شکستن ایران متحد هدف اصلی دشمن
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
بسیج چیست و بسیجی کیست؟
يکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۳:۳۸