تاریخ انتشارچهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۱
کد مطلب : ۴۶۴۸۸۵
استاندار مازندران گفت: باید مسیر خط سرخ حسینی را با ابزار فرهنگ و هنر برای جهانیان، تبیین کنیم.
۰
plusresetminus
تبیین مسیر خط سرخ حسینی با ابزار فرهنگ و هنر میسر می‌شود
به گزارش بلاغ؛ سید محمود حسینی‌پور در پنجمین اشکواره حسینی در آمل اظهار کرد: حفظ و نگهداری از ارزش ها و مسیر والای عاشورایی توسط هنرمندانی که قدم در این عرصه نهادند، بسیار متعالی است.

وی تاکید کرد: این مهم در عصر نابرابری اطلاعات ارزش بالایی داشته و ما قدردان زحمات همه هنرمندان هستیم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه جهان معاصر با انفجار اطلاعات مواجه بوده و باید هوشمندانه در این عرصه گام نهیم، گفت: تبیین حوادث عاشورا با بکارگیری ابزارهای فرهنگ و هنر در کنار سایر روش های تبلیغی اتفاق مهمی است و باید توجه ویژه ای به آن شود.

حسینی پور یادآور شد: امسال توفیق یافتم در مسیر اربعین حضور یابم و در این راه جلوه هایی واقعی از هنر را مشاهده کردم که جوانان ایرانی، هندی، پاکستانی و کشورهای اروپایی با گونه های متفاوت فریاد اباعبدالله را سر دادند.

وی از متولیان فرهنگ و ارشاد که با برگزاری اشکواره حسینی از کسانی که راه امام حسین (ع) را تبلیغ کردند، قدردانی کرد.

استاندار مازندران ادامه داد: مسیر خط سرخ حسینی را باید با ابزار فرهنگ و هنر برای جهانیان تبیین کنیم.

حسینی پور با اشاره به اینکه در کارهای هنری و ادبی ایجاد گفتار مشترک مهم است، افزود: بعد از پندار و گفتار، نیازمند یک رفتار مشترک هستیم‌.

وی ادامه داد: یکی از کارهای مهمی که انقلاب اسلامی بعمل آورد این بود که توانست مسیری را ایجاد که تمام هنرمندان دنیا بتوانند در یک فضای آرام، خلق هنر کنند.

استاندار مازندران گفت: هنرمندان شخصیت حاج قاسم سلیمانی را با زبان هنر به نوعی بیان کردند که با هیچ ابزاری میسر نبود و این مساله نقش ارزشمند هنر را نمایان‌ می کند.


ارسال بیش از ۳۵۰۰ اثر به اشکواره پنجم

دبیر پنجمین اشکواره حسینی نیز با اشاره به ارسال بیش از ۳۵۰۰ اثر به دبیرخانه اشکواره پنجم، گفت: از وزارت ارشاد درخواست داریم که مساعدت لازم برای راه اندازی دبیرخانه دایمی اشکواره حسینی را داشته باشد تا بتوانیم گام های بلندی را در دوره های بعدی برداریم.

مهیار کمانگری اظهار کرد: یک‌هزار و ۱۳۷ هنرمند با ارسال ۳ هزار و ۵۷۰ اثر در اشکواره پنجم شرکت کردند.

وی افزود: حدود ۹ هزار هنرمند در طی ۵ سال نزدیک به ۲۰ هزار اثر به دبیرخانه ارسال کردند.

دبیر پنجمین اشکواره حسینی خاطرنشان کرد: دبیرخانه دائمی اشکواره حسینی دایر شود تا با ثبت در تقویم وزارت ارشاد بتوانیم در اهدای جوایز و برگزاری اشکواره، گام‌های بلندی را بر داریم.

کمانگری تاکید کرد: دایمی شدن دبیرخانه اتاق بزرگی است که از وزارت ارشاد در خواست داریم.

وی ادامه داد: چاپ آثار متنوع ارسالی به اشکواره در قالب کتاب از درخواست‌های ما است که از وزارت ارشاد درخواست داریم مقدمات این اتفاق را فراهم سازند.

دبیر پنجمین اشکواره حسینی متذکر شد: این اشکواره در بخش‌های رسانه، عکس، تئاتر خیابانی، نقالی و شعر و داستان برگزار شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين