برای درخشش در المپیک نیاز به درخشش در قهرمانی جهان سال بعد داریم؛

رنگرز: مسئولیت نتایج بد در المپیک با من/ قطعاً در تیم ملی چرخه انتخابی خواهیم داشت

تاریخ انتشارشنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۰
کد مطلب : ۴۶۴۷۹۷
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: اگر در المپیک، نتیجه درخشان بود، آن اتفاق قشنگ، محصول خدمات مربیان سازنده، تلاش کشتی‌گیران و تمهیدات فدراسیون خواهد بود اما اگر نتیجه آن چیزی نبود که مد نظر است، مسئولیت بر گردن من است و آن را می‌پذیرم.
۰
plusresetminus
رنگرز: مسئولیت نتایج بد در المپیک با من/ قطعاً در تیم ملی چرخه انتخابی خواهیم داشت
به گزارش بلاغ، حسن رنگرز، سرمربی جدید تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان پیرامون علت حضور در تیم ملی اظهار داشت: یک مقعطی از سال ۹۰ تا ۹۲ این افتخار را داشتم که به عنوان مشاور و نایب رئیس فدراسیون کار کرده و نسبت به مردم ادای دین کنم. سال ۹۲ شرایط مدیریتی به گونه‌ای شد که در حوزه تحصیلی و پژوهشی مشغول شوم. بعد از آن یک روز رسول خادم از من دعوت به همکاری کرد و پرسید کمک می‌کنی؟ گفتم فرزند کشتی هستم و بایستی به کشتی ادای دین کنم. گفت به عنوان سرپرست تیم ملی بزرگسالان، گفتم هر جای کشتی که احساس کنم می‌توانم خدمت کنم این مهم را می‌پذیرم. پس از آن، سلطانی‌فر، وزیر وقت ورزش گفت می‌روی مازندران؟ گفتم قطعا این کار را انجام خواهم داد، چون به استانم دین دارم، البته شرایط بدی وجود داشت، چون هم پایان دولت بود و هم کرونا فراگیر شده بود.

وی در ادامه بیان داشت: باور دارم مربیان بزرگ و شایسته‌تری بودند اما از من دعوت شد. در این بازه زمانی ۴ روزه که تیم از مسابقات جهانی برگشت از استاد خودم که معمار کشتی فرنگی است، خواستم که برگردد و حتی به اتفاق حمید سوریان اسطوره بی‌بدیل کشتی فرنگی برای اینکه محمد بنا در تصمیمش تجدیدنظر کند خدمتش رسیدیم. به هر شکل او تصمیمش را گرفته بود و در نهایت با کسب رخصت از بنا، با توجه به اینکه احساس می‌کرد در این مقطع باید استراحت کند، کار را بر عهده گرفتم. محمد بنا، بزرگ، پیشکوت و صاحبخانه است. پوشیدن لباس تیم ملی در هر کسوتی باعث افتخار است.

رنگرز درباره پیوستگی‌اش در کار فنی عنوان داشت:  بعد از آن که ورزش قهرمانی را در سال ۲۰۰۵ کنار گذاشتم در حد فاصل سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ سرمربی تیم جوانان بودم، ۴ دوره به عنوان سرمربی تیم دانشجویان فعالیت کردم و نزدیک به ۵ سال به عنوان مسئول فنی در خدمت بیمه رازی و ایران‌مال بودم. در همین سال‌ها منهای سالی که مدیر تیم‌های ملی و سرپرست تیم ملی شدم، همواره در کنار کشتی بوده و وقایع و اتفاقات کشتی را با مسئولیت‌های مختلف در حوزه فنی رصد کردم. دبیر به من اعتماد کرد و از او صمیمانه تشکر می‌کنم. در ۴۰ سال اخیر با احترام به تلاش همه عزیزان، در فدراسیون کشتی، رئیس فدراسیونی مثل دبیر نیامد که در حوزه تکمیل و توسعه زیرساخت‌ها این طور عمل کند. نه تنها در کشتی بلکه در ورزش در ۱۵ سالی که درگیر حوزه مدیریت ورزش هستم، چیزی شبیه به علیرضا دبیر ندیدم و نشنیدم.

او در رابطه با آغاز اردوهای تیم ملی تأکید داشت: اردوی اول تیم ملی امید را از روز پنج‌شنبه تشکیل دادیم. باید از حمید باوفا سرمربی شایسته و توانمند تیم ملی جوانان تقدیر کنم که تیم بسیار خوب و پرتوانی را ساخته و پرداخته کرده که از آنها در تیم امید استفاده می‌کنیم. یک اردوی مقطعی ۱۰ روزه را خواهیم داشت و بعد از سه روز استراحت، اردوی دوم متصل به امیدهای جهان خواهد بود که ۲۵ تا ۲۷ مهر در اسپانیا برگزار می‌شود. تیم سال گذشته نایب قهرمان شد که به دنبال تکرار آن و چه بسا رسیدن به عنوان قهرمانی مثل سال‌های قبل‌تر هستیم. تیم ما بسیار شایسته است.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی تصریح داشت: زمان بسیار کوتاه است و عملا دو اردوی ۱۰ روزه در اختیار داریم. ما صمیمانه از مربیان سازنده خود قدردانیم. هر آن چیزی که کشتی دارد از آنهاست و ما هم سر سفره‌ای هستیم که این عزیزان موادش را آماده کردند. باید ساز و کاری داشته باشیم که این‌ها در کنار تیم ملی قرار گرفته و از تجربیات‌شان استفاده کنیم. ما جام‌جهانی را هم ۱۴ و ۱۵ آبان در آذربایجان در پیش داریم که رقابت جدی با کشور میزبان برای قهرمانی خواهیم داشت. چرخه را هم اجرا خواهیم کرد و در شهریور و دهه اول مهر سال آینده دو رقابت نزدیک قهرمانی جهان که کسب سهمیه المپیک خواهد بود و بازی‌های آسیایی را خواهیم داشت. طالب نعمت‌پور، حسن حسین‌زاده، فرزاد ایمان‌علیزاده ، علی قیطاسی در بخش فنی به ما کمک می‌کنند و در حوزه بدنسازی از کمک پروفسور میرزایی و پیاده‌سازی برنامه‌ها از فواد رحمانی استفاده خواهیم کرد.

وی در مورد چرخه انتخابی خاطرنشان ساخت: قطعا انتخابی تیم ملی در قالب یک چرخه با بهره‌برداری از رقابت‌های قهرمان کشوری، انتخابی جام تختی، قهرمانی آسیا، جام تختی و در نهایت یک رقابت تعیین کننده و نهایت، انتخابی تیم ملی اجرا خواهد شد. استراتژی مجموعه فنی ما این است و این فرآیند انجام می‌شود. به همراه دبیر و سوریان، متفق‌القول متمرکز روی موضوع المپیک هستیم. کمتر از ۲۴ ماه فرصت داریم و اگر دنبال کسب نتیجه ایده‌آل در المپیک هستیم بایستی در وهله اول حضور شایسته در رقابت‌های قهرمانی جهان در سال آینده داشته باشیم که بیشترین تعداد سهمیه را آنجا بگیریم.

رنگرز در پایان به دایره طلایی گفت: از تورنمنت‌های رنکینگ و جام‌جهانی به عنوان یک رقابتی که می‌تواند به شناسایی و تجربه اندوزی قهرمانان ما کمک کند استفاده می‌کنیم. اگر در المپیک، نتیجه درخشان بود، آن اتفاق قشنگ، محصول خدمات مربیان سازنده، تلاش کشتی‌گیران و تمهیدات فدراسیون خواهد بود اما اگر نتیجه آن چیزی نبود که مد نظر است، مسئولیت بر گردن من است و آن را می‌پذیرم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
شکستن ایران متحد هدف اصلی دشمن
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
بسیج چیست و بسیجی کیست؟
يکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۳:۳۸