کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی در هنرستان فارابی نوشهر

2 مهر 1401 ساعت 12:05

با حضور امام جمعه، فرماندار ، نماینده مجلس و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان نوشهر زنگ آغاز سال تحصیلی در هنرستان مهارتی نواخته شد.


به گزارش بلاغ، صفی اله درویش رئیس آموزش و پرورش نوشهر در آیین نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی با بیان اینکه زنگ آغاز سال تحصیلی جدید زنگ نوآوری و امید به آینده است، اظهار کرد: این روز روز پدیداری استعدادها و مهارتها است.

در ادامه آیت الله محمود مشایخ امام جمعه نوشهر خطاب به هنرجویان هنرستان فارابی گفت: شما امیدهای آینده این مملکت هستید که در آینده باید خود، خانواده و کشور را اداره کنیدو مملکت را بهتر از گذشته بسازید.

وی با تاکید بر اینکه مقدمه ادامه حیات آینده خود را فراهم کنید، افزود: دنیا دنیای علم و صنعت پیشرفت است.

امام جمعه نوشهر با بیان اینکه مسجد و مدرسه برای ما خیلی مهم است، تصریح کرد: مسجد هر اندازه آباد باشد زندان و دادگستری ما خلوت است ولی اگر مسجد خلوت باشد طلاق و فساد افزایش پیدا می کند.

مشایخ با اشاره به اینکه مدرسه محل تعلیم و تربیت است که باید جدی گرفته شود، گفت: مدرسه محل پیشرفت شما است و دعوای همه ما با استکبار  شما هستید زیرا استکبار می خواهد شما را بدزدد و ما می خواهیم شخصیت و علم داشته باشید.

محمدعلی محسنی بندپی نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با اشاره به اینکه نقش شما هنرجویان هنرستان در آینده روشن است، افزود: تغییر در دست خودمان است و شما با مهارت آموزی آمدید تا مهارت بیاموزید و آینده داشته باشید.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم به اشتغال جوانان و بهره وری جوانان بپردازیم باید از همین هنرستان ها شروع کنیم.

محسنی تاکید کرد: به جای مدرک پروری باید مهارت آموزی سرلوحه قرار گیرد.
در پایان دو کارگاه هنرستان فارابی به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/
 


کد مطلب: 464787

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/464787/نواخته-شدن-زنگ-آغاز-سال-تحصیلی-هنرستان-فارابی-نوشهر

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com