کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران خبر داد:

برگزاری نخستین نمازجمعه مهرماه در تمام شهرهای مازندران

31 شهريور 1401 ساعت 10:45

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران، گفت: نماز جمعه نخستین روز از مهرماه در 47 شهرستان مازندران با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به‌ویژه در شهرهای قرمز و نارنجی، برگزار می‌شود.


حجت‌الاسلام محمد انتظاری در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ؛ از آخرین وضعیت برگزاری نماز جمعه این هفته در  شهرهای مختلف مازندران خبر داد و اظهار کرد: با توجه به ابلاغیه وزارت کشور و ستاد ملی کرونا و استانداری مازندران، این هفته نیز در تمام شهرهای استان نماز وحدت آفرین جمعه اقامه خواهد شد.

وی با بیان اینکه چهارمین نماز جمعه شهریورماه 1401 برای شصت‌‌ونهمین هفته متوالی در تمامی شهرهای استان برگزار می‌شود؛ افزود: بنا بر آخرین تصمیمات اعلام شده دیگر عدم برگزاری نماز جمعه در شهرهای استان را نخواهیم داشت و نماز جمعه حتی در شهرهای قرمز و نارنجی به شرط برگزاری نماز در فضای باز و با رعایت کامل تمامی پروتکل‌های بهداشتی بلامانع است.
 
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران با بیان اینکه بسته به تصمیم اتخاذ شده، برقراری نماز جمعه به شرط برگزاری نماز جمعه در شهرهای زرد در مصلی‌ها و در شهرهای نارنجی و قرمز در محیط‌‌های باز در تمامی شهرهای استان اقامه می‌شود؛ تصریح کرد: نکته مهم در برگزاری نماز در شرایط حال حاضر،  رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی با توجه به بازگشت رنگ نارنجی به شهرهای استان است.

انتظاری خاطرنشان کرد: این هفته یکم مهرماه اقامه نماز جمعه در تمام شهرهای استان با وضعیت زرد (در مصلی‌ها) و نیز شهرهای با وضعیت نارنجی و قرمز (در فضای باز و حداکثر به تعداد 100 نفر و به مدت 40 دقیقه) بلا مانع است.

وی در پایان گفت: نماز جمعه در نخستین روز از مهرماه در 47 شهرستان مازندران با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی (طبق جدول انحصاری) برگزار می‌شود.

گفتنی‌ است؛ خطیب نماز جمعه این هفته در مرکز مازندران آیت‌الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه شهرستان ساری خواهد بود.

به گزارش بلاغ، شروع مراسم نمازجمعه در مرکز مازندران از ساعت 11 صبح خواهد بود و درب‌های مصلی ساری از ساعت 10 به روی نمازگزاران گشوده خواهد شد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 464732

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/464732/برگزاری-نخستین-نمازجمعه-مهرماه-تمام-شهرهای-مازندران

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com