تاریخ انتشارشنبه ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷
کد مطلب : ۴۶۴۴۸۱
سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تأکید کرد: بر اساس مصوبه هیأت تطبیق مصوبات، دولت باید هرچه سریع‌تر نسبت به اصلاح آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان در خصوص مشمول شدن معلمان طرح مهرآفرین در آن اقدام کند.
۰
plusresetminus
دولت آیین‌نامه اجرایی قانون رتبه‌بندی معلمان طرح مهرآفرین را اصلاح کند
به گزارش بلاغ، رضا حاجی پور در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به مصوبه هیأت تطبیق مصوبات مجلس درباره قانون رتبه بندی معلمان مجلس، اظهار کرد: هیأت تطبیق مصوبات با پیگیری های انجام شده از جانب نمایندگان به ویژه اعضای کمیسیون آموزش، آیین نامه تدوین شده از سوی دولت را بعد از بررسی خلاف قانون دانست.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی افزود: اجرای حکم رتبه بندی معلمان به تکمیل فرآیند استخدام مطابق قوانین و مقررات منوط شده است، در حالیکه نیروهای طرح مهرآفرین که نیروهای قراردادی شرکتی یا نهضتی بوده‌اند و در سال ۹۱ بصورت پیمانی جذب اداری آموزش و پرورش شدند، لذا رتبه بندی باید مشمول این معلمان شود.

وی با اشاره به تأکیدات رئیس مجلس شورای اسلامی بر پیگیری مشکل ایجاد شده برای معلمان طرح مهرآفرین، عنوان کرد: با توجه به اینکه این معلمان حدود 15 سال است که سابقه تدریس دارند و در سال 1391 به صورت پیمانی به استخدام آموزش و پرورش درآمده‌اند باید مشمول رتبه بندی می‌شدند.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: با توجه به ایراد اعلامی از سوی هیأت تطبیق مصوبات، دولت مکلف است آیین نامه را جهت رفع ایراد وارده اصلاح کند در این صورت مشکل افراد مشمول طرح مهرآفرین نیز برطرف شده و این معلمان زحمتکش نیز می توانند به عنوان معلمان آموزش و پرورش با رعایت سایر شرایط قانونی از مزایای طرح رتبه بندی برخوردار شوند.

انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
شکستن ایران متحد هدف اصلی دشمن
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
بسیج چیست و بسیجی کیست؟
يکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۳:۳۸