تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۶
کد مطلب : ۴۶۴۴۶۶
استاندار مازندران با تاکید بر این که تمام تمرکز مدیران مسئول و فرمانداران باید جذب سرمایه گذاری باشد، گفت: رشد اقتصادی، حل مشکل اشتغال و تقویت معیشت مردم در گرو جذب روزافزون سرمایه گذاری است. ‎
۰
plusresetminus
کم‌کاری مدیران و فرمانداران در جذب سرمایه‌گذار پذیرفتنی نیست
به گزارش بلاغ، سید محمود حسینی پور در جلسه ستاد عالی رشد اقتصادی استان که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد، با عنوان اینکه سپرده های بانکی استان مازندران براساس گزارش بانک مرکزی بیش از ۱۰ درصد رشد داشته است در حالی که این میزان در کل ‌کشور ۸ درصد بوده است، خاطرنشان کرد: رسالت ستاد عالی رشد اقتصادی در استان بسیار با اهمیت و تعیین کننده است و باید مشکلات این حوزه براساس یک  راهبرد نظام مند حل شود.

وی ادامه داد: هر فرمانداری می بایست حداقل یک سرمایه گذار را ماهانه به شهرستان بیاورد و بسیار جدی این موضوع را پیگیری کند. کم کاری در این بخش بهیچ وجه پذیرفتنی نیست، چرا که جلسات ستاد رشد اقتصادی می بایست منجر به نتیجه شود.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه سپرده های استان مازندران فقط باید در سطوح استانی بهره گیری شود و بانک های دولتی و خصوصی استان می بایست در این زمینه فعال تر شوند، افزود: آمدن سرمایه گذار به تحقق رشد اقتصادی استان کمک شایانی می کند و شانیت ستاد عالی رشد همین موضوع است.

حسینی پور، یادآور شد: همایش سرمایه گذاری اقتصادی بزودی در استان مازندران برگزار خواهد شد و تمامی ابعاد این همایش باید سنجیده شود. همچنین همایش منطقه ای  سرمایه گذاری می بایست با مشارکت فرمانداران برگزار گردد.

وی گفت: پروژه های مهم سرمایه گذاری در استان باید شناسایی گردد و دبیرخانه ستاد عالی رشد اقتصادی استان باید این موضوع را پیگیری کند و حتما باید پیوست دقیق اقتصادی در این ستاد لحاظ شود تا منجر به استقبال سرمایه گذاران گردد.

حسینی‌پور با اشاره به این که سرمایه گذاری؛ ۸۰ درصد ارزشیابی عملکرد فرمانداران خواهد بود و هیچ اولویتی بالاتر از سرمایه گذاری نداریم، اظهار کرد: تمام تمرکز ما باید جذب سرمایه گذاری باشد و ارتقا بهره وری در حوزه سرمایه گذاری یکی از مسائل مهم استان است و  اقدامات مناسبی در این راستا صورت گرفته است. موضوع سرمایه گذاری و بهره وری نقش اصلی را در رشد اقتصادی دارند.

وی تاکید کرد: در شهرستان برای حل مشکل اشتغال، رشد اقتصادی و تقویت معیشت مردم، فرمانداران می بایست به سمت جذب سرمایه گذار بروند.        

انتهای پیام/  
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
شهروند
استاندار محترم لطفا تکیلف مانده مصرف نشده استان که رقم بالایی هست را پیگیری بفرمایید سرمایه گذاری پیش کش تمام سیستم های اداری قفل هست برید ببینید گرفتن یه مجوز چقدر زمان میبره و چقدر ملت رو سرگردان میکنن
پربيننده ترين