تاریخ انتشاردوشنبه ۱۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶
کد مطلب : ۴۶۴۳۹۳
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: تا قبل از سال جدید طرح ساماندهی کارکنان دولت و حذف شرکت‌های پیمانکاری و واسطه‌ای و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، قراردادی و پیمانی به دولت برای اجرایی شدن ابلاغ شود.
۲
plusresetminus
ابلاغ طرح ساماندهی کارکنان دولت و حذف شرکت‌های پیمانکاری تا پایان امسال
به گزارش بلاغ، علی بابایی‌کارنامی در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به مشکلات بسیار زیاد نیروهای شرکتی و خدماتی در دستگاه‌های اجرایی و خلاء قوانین در این بخش اظهار کرد: در مجلس شورای اسلامی به دنبال حذف شرکت‌های واسطه‌ای و پیمانکاری و ایجاد عدالت اجتماعی در حوزه قراردادهای کار هستیم و این مهم قطعا اتفاق خواهد افتاد.

وی  به خلاء قوانین در خصوص نیروهای حجمی، شرکتی و واسطه‌ای اشاره و گفت: طرح ساماندهی کارکنان دولت  و تبدیل وضعیت کارکنان خدماتی و شرکتی در مجلس یازدهم توقع جدی این قشر زحمت کش و رنجدیده است و باید مجلس یازدهم با در نظر گرفتن به عدالت اجتماعی این طرح را هر چه زودتر به تصویب برساند و به دولت ابلاغ کند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش‌های مردمی و بروز مشکلات بسیار در معیشت و رفاه این قشر از جامعه و تخلفات عدیده برخی از شرکت‌های واسطه‌ای، پیمانکاری و قرارداد نیروی کار، افزود: در مجلس یازدهم به‌دنبال ساماندهی کارکنان دولت و تبدیل وضعیت قرارداد نیروی‌های شرکتی، خدماتی و حجمی هستیم و معتقدیم در این بخش عدالت اجتماعی قطعا محقق خواهد شد و بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشتی این قشر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به نبود نظارت دقیق بر گردش مالی و حساب برخی شرکت‌های واسطه ای و پیمانکاری، تاکید کرد: برخی شرکت‌های واسطه‌ای و پیمانکاری تأمین نیروی قرارداد کار، نسبت به مطالبات به حق نیروهای زحمتکش خدماتی و شرکتی بی‌تفاوت بودند و در بسیاری از موارد تخلفات متعددی صورت می‌گرفت در این بخش خلاء قانونی هم احساس می‌شد که مجلس یازدهم تلاش خواهد کرد هم به لحاظ قانونی و هم ساماندهی کارکنان این مسائل و مشکلات را رفع کند.

بابایی‌کارنامی با اشاره به تعهدات پیمانکاران و شرکت‌های واسطه‌ای و خدماتی در قبال کارکنان شرکتی و حجمی، خاطرنشان کرد: شرکت‌های پیمانکار و طرف قرارداد موظف هستند که تمامی مطالبات و حق و حقوق کارکنان را مطابق با قانون کار پرداخت کنند و هیچ کوتاهی در این موضوع بخشودنی نیست و مجلس یازدهم خود را مکلف به نظارت و تصویب قوانین و لوایح در این بخش می‌داند و امیدواریم تا قبل از سال جدید طرح ساماندهی کارکنان دولت و حذف شرکت‌های پیمانکاری و واسطه‌ای و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، قراردادی و پیمانی به دولت برای اجرایی شدن ابلاغ شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
نیروی حجمی
سلام واقعا باید از تمام نمایندگان مجلس و خصوصا کمیسیون اجتماعی یک تشکر جاجانه کنیم که این همه مدت میلیون ها جوون و خانواده شون رو گذاشتند سر کار.بس کنید دیگه خجالت بکشید. حالموم خراب شده از این همه قول سر خرمن. انشالله سر پل صراط ملاقاتتون میکنم.
feedback
Iran, Islamic Republic of
یه شرکتی
دیگه بهتر بگیم دروغ ممنوع الان دو سال شد خیلی ما بد بختیم که نمایندگانی ترسو داریم
feedback
Iran, Islamic Republic of
با سلام خواهش می کنم نمایندگان اقدام کنند متاسفانه رئیس سازمان امور استخدامی دنبال این هست که کار به بن بست برسد
feedback
Romania
وحید
اگه کسی بخواد کاری انجام بده یک هفته هم زمان لازم نداره . هزینه این همه جلسات رو که برای تعییین تکلیف میگیرید خیلی بیشتر از خود طرح هست . فقط فکر پست و مقام خودتون هستید و پولی که میره تو جیبتون ‌. این موضوع رو هم نگه داشتید که بهانه و موضوعی برای جلسه گرفتن داشته باشید .
feedback
Iran, Islamic Republic of
نیروی بدبخت شرکتی
از نمایندگان بالیاقت مجلس کمال تشکر و قدر دانی را داریم. انشا.ا.. جواب این همه تلاش و زحمت را پای صندوق رای خواهید گرفت؟؟؟......
feedback
Iran, Islamic Republic of
سلام نماینده های محترم به جان بچه ها تون قسم این طرح به سرانجام برسونین من داخل یکی از پتروشیمی های خوزستانم داخل شرکت ده تا قرارداد داریم ما پیمانکارا از همه بدبختریم
feedback
Iran, Islamic Republic of
علی
الان دو سال هست میخوان این طرح رو ابلاغ کنند و تصویب بشه این چه سالی هست که به پایان نمیرسد ، برجام که قرار نیست به توافق برسد
فکری به حال نیروهای پیماتکار کنید ۹ سال سابقه کار در شهردلری مشهد ولی بلاتکلیف با سختی کار بالا اداره واحد نظارت بر ساخت و سازها
ان وقت شورای شهر دنبال این هست که اسم کدام کوچه رو عوض کند....
پربيننده ترين