پس از تجاوز 3 روزه صهیونیست‌ها به غزه، آمارها از افزايش عمليات مقاومتي فلسطيني‌ها علیه رژیم صهیونیستی در كرانه باختري خبر مي دهند.
۰
plusresetminus
30 عملیات ضد صهیونیستی طی 48 ساعت / جهاد اسلامی: اسرائیل را از خاک فلسطین جارو می‌کنیم  

به گزارش بلاغ؛ امروز ديگر كمتر كسي ترديد دارد كه كرانه باختري در حال تغيير است. حجم عمليات‌هاي فردي و گروهي فلسطيني‌ها در اين بخش از سرزمين فلسطين به صورت ماهانه در حال افزايش است. مشخص است كه برخلاف رويه به نسبت آرامي كه در گذشته‌هاي دور در كرانه باختري شاهد بوديم، طي چند سال گذشته بويژه يك سال گذشته كرانه باختري در حال تبديل شدن به نوار غزه دوم است.

به عبارت ديگر فلسطينيان ساكن در كرانه باختري نيز به اين نتيجه رسيده‌اند كه هرگونه عقب نشيني و سكوت در برابر اشغالگران به اشغال بيشتر سرزمين‌شان منجر خواهد شد و از اين رو نيز تعداد عمليات‌هاي ضد صهيونيستي در كرانه باختري اين روزها بسيار بيشتر از گذشته است. در همين ارتباط نيز منابع ميداني فلسطين گفته‌اند کرانه باختری طی دو روز گذشته شاهد 30  عملیات مقاومتی بوده که اشغالگران و شهرک نشینان صهیونیست  را در مناطق مختلف هدف قرار داده است. پايگاه خبري فلسطین الیوم نيز در گزارشي تائيد كرده كه نیروهای مقاومت فلسطين در کرانه باختری، چند عملیات ضد صهیونیستی با استفاده از سلاح گرم در خیابان «القدس» و اردوگاه «البلاطه» در نابلس و جنین نیز انجام داده‌اند. در همين ارتباط گفته شده كه نیروهای مقاومت همچنین  در میدان «العلیمی» در طولکرم به سمت نیروهای اشغالگر  صهیونیست کوکتل مولوتف پرتاب کردند. علاوه‌بر اين گفته شده كه یک شهرک‌نشین صهیونیست پس از هدف قرار گرفتن خودروی وی در ایست بازرسی «موو دوتان» مجروح شد.

عملیات‌های ضد صهیونیستی شامل تیراندازی، زیر گرفتن با خودرو، بسته‌های انفجاری، پرتاب کوکتل مولوتف و مقابله با شهرک‌نشینان صهیونیست است. آمارهاي اعلام شده از سوي منابع فلسطيني نيز حكايت از افزايش حجم حملات ضداشغالگري در سرزمين‌هاي فلسطيني دارد. براساس اين آمار، از آغاز سال 2022 میلادی تا کنون يعني از حدود 8 ماه پيش بیش از 6 هزار و 400 عملیات توسط نیروهای مقاومت فلسطین علیه اشغالگران صهیونیست در سراسر اراضی اشغالی انجام شده است. در حالي كه در ماه ژانويه يعني 8 ماه پيش 623 اقدام مقاومت عليه صهيونيست‌ها ثبت شد، اين آمار در ماه گذشته و طي فقط يك ماه به حدود 900 عمليات رسيد. پيش بيني مي‌شود افزايش تعداد عمليات نيروهاي فلسطيني در ماه‌هاي آينده هم ادامه داشته باشد.

همزمان با افزايش عمليات‌هاي مقاومت فلسطين عليه اشغالگران، «ناصر ابوشريف»، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین هشدار داده است که در جنگ آینده، بساط رژیم موقت صهیونیستی از خاک فلسطین برچیده خواهد شد. ابوشریف بعد از ظهر پنجشنبه تأکید کرد که پروژه صهیونیسم علیه فلسطین، بسیار واضح و روشن است و هر کس که توهم تشکیل دولت در مرزهای ۱۹۶۷ را داشت، با زورگویی رژیم صهیونیستی، توهماتش از بین رفت. اين عضو جهاد اسلامي با بیان اینکه جنگ آینده ملت فلسطین باید برای «جارو کردن اسرائیل از خاک فلسطین» باشد، تصریح کرد، باید در راستای آزاد‌سازی کامل فلسطین تلاش کرد؛ لذا وحدت میادین در این زمینه نقش مهمی دارد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

اولویت  پرورش  بر آموزش  در  قرآن
جمعه ۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۰
مهار تورم، کارویژه سال ۱۴۰۲ مسئولان
پنجشنبه ۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۶