مدیرعامل شرکت تولید برق نکا اعلام کرد:

بومی‌سازی 5195 قطعه در نیروگاه نکا

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰
کد مطلب : ۴۶۳۸۸۹
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا گفت: از ابتدای امسال تاکنون 5195 قطعه نیروگاهی با مشارکت و تلاش متخصصان نيروگاه شهيدسليمي نكا و شرکت های دانش بنیان بومی سازی و بازسازی شد.
۰
plusresetminus
بومی‌سازی 5195 قطعه در نیروگاه نکا
به گزارش بلاغ، حسینعلی تازیکی مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق نکا در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: متخصصان نیروگاه شهید سلیمی در شرایط سخت و طاقت فرسای تابستان ضمن تولید انرژی حیاتی برق برای آسایش هموطنان توانستند با تلاش، پیگیری و تکیه بر همت سازندگان داخلی و شرکتهای دانش بنیان با بومی سازی و بازسازی قطعات گام موثری برای تامین قطعه های مورد نیاز واحدهای این نیروگاه بردارند که این امر موجب پایداری و تقویت واحدهای تولید برق در نیروگاه شد.

تازیکی مجموع قطعه های ساخت داخل و بازسازی شده امسال را 5195 قطعه اعلام کرد و گفت: بیش از 90 درصد قطعات مذکور از طریق مهندسی معکوس بومی سازی شده ومابقی این قطعات در نیروگاه بازسازی شدند که از اینرو 142 نوع قطعه از ابتدای امسال تاکنون بومی سازی شده است.

وی افزود: طی 10 سال گذشته و از زمان تحریم های ظالمانه تاکنون بیش از دو هزار نوع و بالغ بر 80 هزار قطعه مورد نیاز نیروگاه نکا در داخل کشور بومی سازی شده است.

نیروگاه شهید سلیمی نکا قطب ساخت داخل قطعات صنایع شمال کشور و یکی از نیروگاه های پیشرو در بومی سازی قطعات نیروگاهی در کشور است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين