تاریخ انتشارشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۵
کد مطلب : ۴۶۳۸۱۷
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در کنار مدیریت مسئله کنترل نوسان و فشارهای تورمی، توجه به مسئله رونق و درآمد خانواده‌ها که مسیر گنگی را طی می کند، پیگیری خواهد شد.
۰
plusresetminus
پیگیری رونق و درآمد بیشتر خانواده‌ها در ستاد اقتصادی دولت
به گزارش بلاغ، سید احسان خاندوزی در دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران، ضمن تسلیت ایام محرم، اظهار کرد: بعد از اینکه دولت برنامه‌های اصلاحی مربوط به ارز ۴۲۰۰ تومانی را در اردیبهشت و خرداد ماه اجرایی کرد، بیشتر زمان در ستاد اقتصادی دولت صرف پیگیری این برنامه بلندمدتی می‌شود که در سند تحول دولت سیزدهم ثبت و درج شد.

وی با بیان اینکه از این به بعد باید به فکر پایین آوردن نرخ تورم و کاهش فشار اقتصادی به مردم باشیم، افزود: امیدواریم به نحوی عمل کنیم که در سال آینده شاهد خاتمه فشارها باشیم، در کنار مدیریت مسئله کنترل نوسان و فشارهای تورمی، توجه به مسئله رونق و درآمد خانواده‌ها که مسیر گنگی را طی می کند، پیگیری خواهد شد.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: برای کمک به فعالان اقتصادی باید زمینه تسهیل‌گری با هزینه پایین‌تری را ایجاد کنیم تا بتوانند مجموعه‌های بزرگ اقتصادی را مدیریت کنند و با این رویکرد مسئله بازگرداندن توانمندی و اختیارات به اقتصاد کشور باهدف کمترین مراجعه مدیران منطقه‌ای به پایتخت در دستور کار قرار دارد.

خاندوزی با اشاره به تاکید به دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی کشور، عنوان کرد: اینکه اختیارات بالاتری به استان‌ها برای تصمیمات داده شود مورد تأکید ما بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تلاش داریم مسیرهای معیوب گذشته را احیا کنیم که زمانبر است و تلاش می کنیم که به سرعت اقدامات تسهیل گرانه را انجام دهیم و در این مسیر از امکانات و فرصت های موجود استفاده کنیم، هدف این است که در جریانات اقتصادی سهم استان‌ها را پررنگ‌تر ببینیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران نیز با عنوان این که منابع غنی شامل نفت و گاز و زمین حاصلخیز در کشور وجود دارد گفت: اقتصاد باید در حوزه‌های مختلف از کشاورزی تا جنگل و غیره دانش بنیان شود.

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی با اشاره به شعار سال جاری بر لزوم رفع موانع و پشتیبانی از تولید تاکید کرد و گفت: باید ترک فعل‌ها و کم گاری های دستگاه‌های اجرایی برخورد شود.

وی غیرفعال بودن برخی معادن را از جمله مشکلات برشمرد و گفت: باید تولید در کشور روان و آسان کنیم و نسبت به تسریع در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اقدام کنیم.

محمدی لائینی پروژه نیمه کاری بیمارستان ماهفروجک ساری را از جمله طرح‌ها ذکر کرد و گفت: باید از ظرفیت‌های اقتصادی خود به درستی بهره برداری کنیم و تولید را به حرکت درآوریم.

امام جمعه ساری داروی رفع مشکلات کشور را تولید ذکر کرد و خواستار تفویض اختیارات به استان‌ها شد و گفت: همچنین امور باید به مردم و بخش خصوصی واگذار تا تصدی گری دولت کم شود.

استاندار مازندران نیز افزود: در یک سال گذشته دولت با برنامه ریزی اصولی که ترتیب داد توانست بخش قابل توجهی از طرح های نیمه تمام استان را به سرانجام برساند که این تلاش ها قابل تقدیر است.

سیدمحمود حسینی‌پور خاطرنشان کرد: مازندران، فرصت های بزرگ اقتصادی کشور را در اختیار دارد که دولت سیزدهم برای شکوفایی آن باجدیت در تلاش است.

استاندار مازندران با اشاره به اقدامات اقتصادی دولت سیزدهم در یک سال گذشته، گفت: خاندوزی از وزرای موفق دولت است که با توجه به مسئولیت هایی که در گذشته داشت، خوشبختانه اقدامات خوبی را در حوزه عدالت محوری آغاز کرده است.

حسینی پور تصریح کرد: وزارت اقتصاد و دارائی حمایت های خوبی از طرح هایی که در استان در حال ساخت است، دارد که به سهم خود از این تلاش ها قدردانی می کنم.

وی اضافه کرد: تعامل بسیار مثبتی بین مجموعه مدیریتی استان و وزارت اقتصاد و دارائی وجود دارد و ستاد رشد اقتصادی استان با تلاش مضاعف مسئولان امر به صورت مستمر در حال برگزاری است.

استاندار مازندران، حمایت های نماینده ولی فقیه در استان از مسئولان اجرایی را ارزنده و ماندگار توصیف کرد و گفت: با پیگیری‌های خوبی که آیت الله محمدی لائینی دارند، امور کلان استان در مسیر پیشرفت قرار گرفته است. اکنون ایشان در صف اول گره گشایی از دغدغه های آحاد مردم حضور یافته است.

حسینی پور تصریح کرد: اکنون نمایندگی ولی فقیه در استان به عنوان یکی از پایگاه های مطالبه گری فعال است که این رویه بسیار ارزنده است.

سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارائی به منظور بازدید از جانمایی اجرای طرح آزاد راه قائمشهر به ساری، دیدار با آیت الله محمدباقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری، نشست با استاندار و مجمع نمایندگان استان مازندران در ارتباط با آزاد راه قائمشهر به ساری، نشست با فعالان اقتصادی استان، نشست با مدیران عضو شورای هماهنگی دستگاه های تابعه  وزارت اقتصاد و دارایی در استان در قالب سفر یک روزه به مازندران سفر کرده است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عبور از خطوط قرمز اخلاق ممنوع
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۵
آسـیب‌هـای سوءظن همسران نسبت به هم
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۰