تاریخ انتشارجمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱
کد مطلب : ۴۶۳۷۹۳
امام جمعه موقت ساری گفت: شایسته است سازمان‌های وابسته و بیمه گران کمک کنند و اجازه ندهند واسطه گری‌ها و واردات بی رویه به کشاورزی ضربه زند.
۰
plusresetminus
واسطه‌گری‌ها و واردات بی‌رویه به کشاورزی ضربه می‌زند
به گزارش بلاغ، حجت الاسلام سید حسین حسینی کارنامی در خطبه‌های نمازجمعه ساری با اشاره به ایستادن پنج جریان فکری مقابل حضرت سید الشهدا (ع)، حاکمان ظالم را از جمله جریان‌ها ذکر کرد و گفت: آنها با آل علی و منادیان دعوت به حق به مقابله پرداختند.

وی افزود: عالمان مزدور و درباری که علم خود را به دنیا فروختند از دیگر گروه‌هایی بودند که مقابل امام حسین (ع) ایستادند و به جنگ نرم علیه آل علی (ع) پرداختند و گروه‌های منحرف و انسان‌های بی بصیرت نیز مقابل جبهه سید الشهدا ایستادگی کردند و فتوای مفتی‌های سلفی برای نوامیس مسلمانان در یمن و شامات و غیره جزو این گروه‌ها است.

وی با بیان اینکه اتاق فکر موجود در لندن و دیگر کشورها علیه کشور اسلامی صف آرایی کردند، افزود: پیام عاشورا و درس آن این است که به زعامت و امامت برگردیم.

حسینی با اظهار اینکه شعار خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست برگرفته از فرهنگ عاشورایی است خواستار زنده نگه داشتن فرهنگ و راه ورسم عاشورایی شد و گفت: ولایتمداری، ایستادگی و ایثار را از کربلائیان یاد بگیریم.

امام جمعه موقت ساری با گرامیداشت مقام شهدای مدافع حرم افزود: به حکم باور الهی و مصلحت کشور اگر با داعش نبرد نمی‌کردیم باید با آنها در داخل مرزهای کشور مقابله می‌کردیم و علاوه براین شامی‌ها و سوری‌ها در دفاع مقدس به ما کمک کردند و کمک کردن به آن وظیفه به شمار می‌رود.

وی با اشاره به فصل کشاورزی در استان مازندران ادامه داد: کشاورزان در دفاع مقدس با مظلومیت و محرومیت به کشور و نظام کمک کردند و شایسته است سازمان‌های وابسته و بیمه گران کمک کنند و اجازه ندهند واسطه گری‌ها و واردات بی رویه به کشاورزی ضربه زند.

حسینی به قرارگرفتن ماهواره خیام در مدار به دست دانشمندان ایرانی، گفت: پیش تر ماهواره برهایی توسط سپاه و دانشمندان به فضا پرتاب شد و در مدار قرار گرفت و این نشان می‌دهد توانستیم به فناوری‌های نوین دست یابیم و جزو ۱۰ کشور برتر جهان قرار گیریم.

وی با بیان اینکه تقوا مایه نزول برکت الهی و برکت زندگی است، افزود: همه ما به پرهیزگاری و تقوای الهی ملتزم و مروج این فرهنگ هستیم به‌ویژه از فضای معنوی ایام سوگواری سیدالشهدا بهره ببریم. 

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين