تاریخ انتشارجمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۰
کد مطلب : ۴۶۳۷۸۲
فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه در حال حاضر رتبه 12 کشور به لحاظ تعدد نزاع‌های فردی هستیم؛ گفت: بیش از 80 درصد نزاع‌ها در مازندران مربوط به غیربومی‌ها است.
۰
plusresetminus
80 درصد نزاع‌های فردی در مازندران مربوط به غیربومی‌ها است
به گزارش بلاغ؛ سردار مرتضی میرزایی در مراسم تجلیل از خبرنگاران استان مازندران، اظهار کرد: 48 درصد سرقت‌هایی که در مازندران اتفاق می‌افتد از نوع خرد بوده که ارزش این سرقت‌ها کمتر از یک میلیون تومان است و 52 درصد دیگر جزو سرقت‌های مهم برشمرده می‌شود که حتما باید پیگیری شود.

وی افزود: مازندران در وقوع سرقت در کشور رتبه نهم و در کشفیات نیز رتبه یازدهم را دارد.

فرمانده انتظامی استان مازندران، خاطرنشان کرد:  تنها نیم درصد از سرقت‌های به عنف و مسلحانه، متعلق به مازندران است و در این بخش جزو استان‌های امن کشور محسوب می‌شویم.

میرزایی ادامه داد: مازندران در سرقت مسلحانه دارای رتبه شانزدهم کشور است.

وی با اشاره به سهم 2.5 درصدی مازندران در آمار قتل‌های کشور، اعلام کرد: یکی از چالش‌های مهم استان به مسئله نزاع‌های فردی بر می‌گیرد که با توجه به جایگاه دوازدهم مازندران در سطح کشور، نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم.

فرمانده انتظامی مازندران، عنوان کرد: آمار موجود در موضوع نزاع‌های فردی، آماری زیبنده این استان نیست؛ هر چند بیش از 80 درصد نزاع‌ها مربوط به غیربومی‌ها است.

این مسئول گفت: مازندران نزدیک به 3.5 درصد جان‌باختگان تصادفات کشور را به خود اختصاص داده است که البته از نظر حجم تردد نیز این استان در کشور در رتبه اول قرار دارد.

میرزایی متذکر شد: امسال علیرغم حجم بالای ترددها، جزو استان‌های کاهشی در کشور از لحاظ تعداد فوتی‌های تصادفات هستیم.

انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين