کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

انتقاد رئیس سازمان بازرسی از کاغذبازی برخی دستگاه‌‌ها در مسیر سرمایه‌گذاری

20 مرداد 1401 ساعت 18:53

رئیس سازمان بازرسى کل کشور با انتقاد از کاغذبازی برخی دستگاه‌ها گفت: متاسفانه به دلیل همین کاغذبازی‌ها بسیاری از سرمایه گذاران تمایلی به سرمایه گذاری ندارند و باید مسئولان استانی به این موضوع توجه کنند.


به گزارش بلاغ، ذبیح الله خدائیان در جریان سفر به استان کرمانشاه در دیدار با نماینده ولی فقیه در این استان با اشاره به اینکه رئیس قوه قضاییه روى مسائل اصلى جامعه و دغدغه‌هاى مردم دست می‌گذارد از اجرای مو به موى سند تحول قضایى خبر داد و بیان کرد: یکى از اقدامات خوب این دوره ارتباط با مردم و حضور در استانهاست که به جد در دستور کار قرار دارد.

وى با بیان اینکه سازمان بازرسى بر اساس وظیفه ذاتى خود مبنى بر اجرای صحیح قوانین و نظارت بر حسن جریان امور مکلف شده مسایل و مشکلات استان‌ها را رصد و پیگیری کند؛ تاکید کرد: در این راستا قوانین اجرا نشده را احصاء و اقدامات قانونى لازم را انجام خواهد داد.

رئیس سازمان بازرسى کل کشور با بیان اینکه دستگاه قضایى و سازمان بازرسى کمک به تولید و اشتغال در جامعه است، از فعالیت ستاد اقتصاد مقاومتى در مجموعه‌های قضایی در سطح استان‌ها خبرداد و گفت: قوه قضاییه و سازمان بازرسی به دنبال این است که مسائل و مشکلات مربوط به واحدهای تولیدی را شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام کند تا از تعطیلی واحدها جلوگیری شود.

وی با انتقاد از کاغذبازی برخی دستگاه‌ها تاکید کرد: متاسفانه به دلیل همین کاغذبازی‌ها بسیاری از سرمایه گذاران تمایلی به سرمایه گذاری ندارند و باید مسئولان استانی به این موضوع توجه کرده و از مانع تراشی و سنگ اندازی پیش پای سرمایه گذاران خودداری کنند.

 خداییان از رصد پروژه‌هاى راکد خبر داد و اظهار کرد: سازمان بازرسی به دنبال این است که پروژه‌ها به موقع به نتیجه برسند.

آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه نیز با اشاره به معضل بیکاری در این استان گفت: ما در گاز، نفت و معادن جز کشورهای اول هستیم و سزاوار نیست جوانان بیکار بوده و برخی از کارخانه‌ هایمان فعال نباشند.

وی با تاکید بر اینکه بانک‌‌ها باید جوانان را حمایت کنند، تصریح کرد: باید زمینه اشتغال جوانان فراهم شود.

همچنین رئیس سازمان بازرسی با بیان اینکه در نگارش گزارشات دقت شود، تاکید کرد که گزارش‌های تهیه شده در سازمان بازرسی باید دقیق و مستند باشد و بر اساس دلایل و مدارک نگارش شود.

خدائیان بازرسان را از پرداختن به مسایل جزیی بر حذر داشت و گفت: باید مسایل مهم و گلوگاه‌های فساد در هر استان شناسایی و بازرسی بر اساس آن پیش بینی شود و این روند تا مسدودسازی گلوگاه فساد ادامه یابد.

وی با بیان اینکه در مورد گلوگاه‌های فساد و مسایل مهم آسیب شناسی صورت گیرد، تصریح کرد: بازرسان باید با علم و آگاهی انتخاب شوند و در حوزه مربوطه متخصص باشند.

رئیس سازمان بازرسی تسلط بر قوانین و مقررات دستگاه مورد بازرسی را تکلیفی مهم بر دوش بازرسان دانست و از برگزاری آزمون‌هایی از بازرسان بدون اطلاع قبلی به منظور تعیین سطح آگاهی آنان نسبت به قوانین و مقررات در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

وی با اشاره به ماموریت ریاست دستگاه قضا به سازمان بازرسی پیرامون نظارت بر اجرای قوانین، تاکید کرد: بازرسان باید تکالیف دستگاه‌ها را احصا و بر اجرای این تکالیف قانونی نظارت کنند.

خدائیان با بیان اینکه دربازرسی‌ها نکات مثبت و منفی با هم دیده شود، گفت: از کلی گویی پرهیز کرده و پیشنهادات دقیق، قابل اجرا، زمان دار و عملیاتی باشد.

این مسئول عالی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات ریاست قوه قضاییه، در بازرسی‌ها هیچ خط قرمزی را نمی‌شناسیم و اگر سؤجریانی باشد قاطعانه برخورد می‌کنیم.

انتهای پیام/


کد مطلب: 463778

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/463778/انتقاد-رئیس-سازمان-بازرسی-کاغذبازی-برخی-دستگاه-ها-مسیر-سرمایه-گذاری

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com