LOCK}']['func'] = 'Get_Polls_Content'; $conf['{POLL_GENERAL_BLOCK}']['prms']['section_id'] =0; ?>LOCK}']['func'] = 'Get_Polls_Content'; $conf['{POLL_GENERAL_BLOCK}']['prms']['section_id'] =0; ?> سرمایه‌گذاری 19 هزار میلیاردی بخش خصوصی در بندرامیرآباد | بلاغ نیوز
در بازدید مدیرکل امور اقتصادی سازمان بنادر از بندرامیرآباد مطرح شد:

سرمایه‌گذاری 19 هزار میلیاردی بخش خصوصی در بندرامیرآباد

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷
کد مطلب : ۴۶۳۷۴۹
مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه برای پیشبرد و تأمین اهداف بنادر در سطوح ملی و منطقه ای ، در واگذاری اراضی به متقاضیان سرمایه گذاری می بایست مطالعه کافی صورت گیرد ، بر احصاء چالش های سرمایه گذاری جهت تسهیل در این مقوله تأکید کرد.
۰
plusresetminus
سرمایه‌گذاری 19 هزار میلیاردی بخش خصوصی در بندرامیرآباد
به گزارش بلاغ، حسین یدالهی ضمن بازدید از پروژه های سرمایه گذاری بندرامیرآباد در جلسه ای با مسئولین این بندر به سیاست های کلان سازمان بنادرودریانوردی در جذب سرمایه گذار با اهلیت مناسب اشاره کرد و کوتاه کردن مسیر و فرآیند سرمایه گذاری در بنادر ، احصاء چالش ها و تلاش جهت مرتفع ساختن آن ها را امری ضروری دانست.

مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد نیز در این جلسه به سرمایه گذاری 19 هزار و 53 میلیارد ریالی بخش خصوصی تاکنون در بندرامیرآباد اشاره کرد و گفت از این میزان سرمایه گذاری 28 پروژه به ارزش بیش از 10 هزار میلیارد ریال در حال بهره برداری و 13 پروژه با اعتباری بالغ بر 9 هزار میلیارد ریال در حال ساخت می باشد.

محمدعلی اصل سعیدی پور با بیان اینکه بندرامیرآباد با دارا بودن اراضی وسیع پشتیبانی ، امکانات و موقعیت راهبردی خود همچنان خاستگاه اصلی بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری می باشد ، از وجود 9 درخواست جدید سرمایه گذاری کلان در این بندر توسط بخش خصوصی خبر داد.

وی بر ضرورت تعیین تکلیف بازنگری قراردادهای سرمایه گذاری در موعد مقرر تأکید و ابراز امیدواری کرد رویه جدید سازمان بنادر درخصوص سنجش صلاحیت شرکتهای سرمایه گذار بتواند جذب سرمایه گذار در بنادر را تسریع و تسهیل کند.

مدیرکل بندرامیرآباد در پایان ، طولانی شدن فرآیند انتخاب و معرفی کارگروه کارشناسان خبره ، عدم تطابق شاخص های ارزیابی با موضوع قراردادهای سرمایه گذاری و عدم وجود فرآیند و دستورالعمل در خصوص تعیین تکلیف مجوز بهره برداری موقت پروژه های صنعتی را بخشی از مشکلات موجود در حوزه سرمایه گذاری برشمرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين