تاریخ انتشارشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۲
کد مطلب : ۴۶۳۶۶۰
رئیس اوقاف و امور خیریه میاندورود گفت: در ادامه اجرای نیت واقفین سورک با ۵ نانوایی هماهنگ کردیم از ابتدا تا دهم محرم هر کدام دو روز ؛ روزی ۲ هزار قرص نان به صورت رایگان از محل عوایدی موقوفات بین مردم توزیع می‌شود.
۰
plusresetminus
توزیع 20 هزار قرص نان صلواتی بین مردم سورک/ موقوفات سورک قید زمان و مکان دارند
به گزارش بلاغ، ابراهیم آراسته در جمع خبرنگاران با تسلیت ایام عزاداری امام حسین (ع) و یارانش، اطهار کرد: یکی از اقدام پسندیده در جامعه اسلامی موضوع وقف است که با نیت‌های مختلف انجام می‌پذیرد و باعث ماندگاری اثرات خیر برای واقف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین وقف در میاندورود در سورک وجود دارد، بیان کرد: موقوفات ما در شهر سورک شامل ۵ موقوفه است که نیت آن تعزیه داری و عزاداری سیدالشهدا در تکیه بالا و پایین است و قید زمان و مکان دارند.

رییس اوقاف و امور خیریه میاندورود خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر به دلیل شیوع کرونا، سیاست سازمان تهیه مواد غذایی و توزیع بود و در شهر سرک نیز از محل عوایدی موقوفات این کار انجام شد و در سال جاری سعی کردیم این کمک را در اختیار تکیه بالا و پایین قرار دهیم به همین دلیل فروشگاهی در سورک مشخص شد تا خریدهای هیات امنای بالا و پایین هماهنگ و هدفمند باشد و پرداخت هزینه با اوقاف است تا با این کار علاوه بر اینکه این مبالغ در سورک هزینه می‌شود، جلوی‌ اصراف هم گرفته می‌شود.

آراسته تصریح کرد: در ادامه اجرای نیت واقفین سورک با ۵ نانوایی هماهنگ کردیم از ابتدا تا دهم محرم هر کدام دو روز ؛ روزی ۲ هزار قرص نان به صورت رایگان از محل عوایدی موقوفات بین مردم توزیع می‌شود.

وی افزود: در گذشته دوستداران سیدالشهدا با هزینه شخصی و کمک‌های مردمی اقدام به ایجاد موکب و ایستگاه‌های صلواتی در سطح شهر می‌کردند اما امسال با هماهنگی که انجام شد هزینه آن را پرداخت می‌کنیم که در کنار میدان امام حسین(ع) سورک ایجاد شد.

آراسته با تشکر از سپاه و شهرداری در سیاه پوش کردن شهر، گفت: اوقاف نیز در نقاط مختلف شهر با استفاده از استندها و بیلبورد بنر سوگواره بصیرت عاشورایی را نصب کردیم و همچنین در همه تکایا و مساجدی که عزاداری برپاست بنر سوگواره بصیرت عاشورایی نصب شد.

وی با بیان اینکه از همه تکایا و مساجد و هیات‌ها درخواست کردیم در اجرای برنامه‌ها نکات بهداشتی را رعایت کنند و پذیرایی به صورت بیرون بر باشد، خاطرنشان کرد: سخنران تکیه بالا آیت الله گرایلی رئیس مدرسه عالی علوم انسانی حکمت و تاریخ جامعه المصطفی خراسان، آیت الله مظاهری عضو هیات علمی جامعه المصطفی مشهد و حجت السلام حاجی زاده امام جمعه میاندورود هر پنج شب یک نفر و مداحان نیز از مداحان سطح شهر خواهند بود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
فرزند پیامبر هم باشی، نابود می‌شوی
يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
میرحسین موسوی یک «‌فراماسون» است!
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۲
"حسین همدانی کیست؟"
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
ارتش چین را بهتر بشناسیم
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰